Pregled 10. kola Srpske lige "Vojvodina"

U 10. kolu Srpske lige Vojvodina odigrano je nekoliko uzbudljivih utakmica koje su donetele raznovrsne rezultate i promene na tabeli.

OFK Vrbas odigrao je nerešeno 1:1 kod kuće protiv ekipe Radnički Zrenjanin. Iako je utakmica počela obećavajuće, sa golovima u prvom poluvremenu, timovi nisu uspeli da zatresu mrežu u drugom delu igre. Oba gola na meču su postigli igrači domaćih, Marko Serdar u 32. minutu je postigao autogol, dok je pogodak za OFK Vrbas postigao Marko Matijašević iz jedanaesterca u prvom minutu nadoknade. Sloga (Č) slavila je nad ekipom Vojvodine 1928 sa 3:1. Golove za domaći tim postigli su Nenad Kudrić u 15. minutu, Milovan Vukas u 48. minutu i Aleksandar Mitrović u 56. minutu. Stefan Marković bio je strelac za goste u 38. minutu.

U Novom Sadu, utakmica bez golova između Kabela i Dinama 1945 završena je rezultatom 0:0, uz dosta prilika ali bez rezultata na semaforu. Omladinac (NB) uspeo je da osvoji tri boda protiv Bečeja 1918, zahvaljujući pogotku Uroša Blagojevića u 69. minutu, što im je bilo dovoljno za pobedu od 1:0 i nova tri boda. Železničar iz Inđije savladao je ekipu Podunavca sa 3:2, pruživši uzbudljiv meč pred domaćom publikom. Strelci za Železničar bili su Luka Nikolić i Marko Radman, dok su Danilo Pešić i Aleksa Uremović postigli golove za goste.

Naftagas i Sloboda (DT) odigrali su egal utakmicu sa rezultatom 1:1. Miloš Savanović doveo je domaće u vođstvo, dok je Slavko Vukotić izjednačio rezultat u 78. minutu. Borac (Š) došao je do tri boda protiv Hajduka (D) rezultatom 2:0, uz golove Dušana Vlalukina i Mirka Jurešića u drugom poluvremenu. OFK Kikinda i RFK Novi Sad 1921 odigrali su utakmicu nerešeno 1:1. Nemanja Kovačević bio je strelac za domaće u prvom poluvremenu, dok je Marko Janjić postigao izjednačujući gol pred kraj meča.

Na tabeli, OFK Vrbas drži prvo mesto sa 21 bodom. Sloga (Č) ih prati sa bodom manje na drugoj poziciji. OFK Kikinda i Sloboda (DT) dele treće mesto sa po 18 bodova, dok je Hajduk (D) ostao u sredini tabele sa 16 bodova. Na dnu tabele Borac (Š) je sa 5 bodova, dok Bečej 1918 i Vojvodina 1928 pokušavaju da izbegnu najnižu poziciju sa 8 odnosno 9 bodova. Očekuje nas još mnogo uzbudljivih mečeva do kraja sezone!

OFK Vrbas 1 : 1 Radnički Zrenjanin
Sloga (Č) 3 : 1 Vojvodina 1928
Kabel 0 : 0 Dinamo 1945
Omladinac (NB) 1 : 0 Bečej 1918
Železničar 3 : 2 Podunavac
Naftagas 1 : 1 Sloboda (DT)
Borac (Š) 2 : 0 Hajduk (D)
OFK Kikinda 1 : 1 RFK Novi Sad 1921