Surčinci nadigrali nervozne Lazarevčane

Lazarevčani su nakon prošlonedeljnog kiksa kući i poraza u duelu sa Radničkim iz Obrenovca na vrućem terenu u Surčinu odmah krenuli ofanzivno sa željom da nadoknade tri izgubljena boda i ostanu u igri za viši rang. Surčinci su im odgovorili visoko postavljenim blokom sa orijentacijom na tranzicioni napad.

Igrao se 11. minut kada je Andrić izbegao pažnji gostujuće odbrane i matirao Prodanovića za vođstvo Jedinstva. Gosti su prvi put ozbiljnije pripretili u 18. minutu, Simićev šut je završio dvadesetak centimetara kraj leve stative. Do poravnanja Lazarevčani stižu u 27. minutu, strelac je sa nekih 10-12 metara bio Nikola Stojanović.

Potom kolosalnu priliku da okrene rezultat ne realizuje Aleksandar Lazarević u 34. minutu, Novaković je bravuroznom intervencijom sačuvao gol Surčinaca. I pored bolje igre i više šansi Kolubara nije uspela više od nerešenog rezultata na poluvremenu.

Druga priča u nastavku, Jedinstvo nstupa puno ofanzivnije. Igrao se 58. minut kada se desio neobičan detalj iz kojeg su domaći ponovo došli do prednosti. Andrić je sa preko 35 metara sa strane izveo slobodnjak, hteo je da uputi centaršut, ali je u stvari loptu poslao ka golmanu Kolubare koji je zajedno sa njom prešao gol liniju. Na intervenciju pomoćnog, glavni sudija je pokazao na centar.

U 64. minutu je već 3:1, Broćeta je snažnim šutem sa ivice šesnaesterca "probušio" mrežu.

"Rudari" su se zatim otvorili, najbolji pojedinac u gostujućim redovima Simić je još jednom pripretio snažnim udarcem sa ivice kaznenonog prostora u 66. minutu, kao i u prvom poluvremenu i sada je bio zamalo neprecizan. Jedinstvo je moglo da zatvori utakmicu u 76. minutu kada je u brzoj kontri sam pred golmana izbio Radlovački, ovaj put se za prethodni kiks odbranom iskupio Prodanović. Poslednjih 15 minuta čestim prekidima i "seckanjem" domaći nisu dozvolili gostima da razviju igru i dođu do pozitivnog rezultata, pa su tri boda ostala u "Rupači", kako meštani zovu stadion u Surčinu.

Jedinstvo u narednom kolu gostuje Prvoj iskri u Bariču, dok Kolubara dočekuje Brodarac.

JEDINSTVO - KOLUBARA 3:1 (1:1)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 180. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Maričić Miloš. STRELCI: Andrić 11. i 58. i Broćeta 64.min (Jedinstvo), N.Stojanović 27.min (Kolubara). ŽUTI KARTONI: Mijailović i Mitrović (Jedinstvo), L.Ristovski (Kolubara).

JEDINSTVO: Novaković, Ilijev, Matović, Obradović, Mijailović, Mitrović, Radlovački (Jovičin), Puzović (Đermanović), Broćeta (Nikolić), Andrić, Radović (Šljukić).

KOLUBARA: Prodanović, Marinković, L.Lazarević (S.Blagojević), A.Lazarević (Milentijević), Simić, L.Ristovski (I.Stojanović), Ni.Stojanović (Ne.Stojanović), A.Blagojević (Jović), N.Ristovski, Miljković, Petkoski Cimbaljević.

Radnički (NB) 0 : 0 GSP Polet Dorćol
Zvezdara 1 : 2 KFK Ravna gora Barajevo
Radnički (O) 4 : 1 Prva iskra
Jedinstvo 3 : 1 Kolubara
Brodarac 2 : 0 OFK Budućnost
Ušće Novi Beograd 3 : 1 Teleoptik