Crnjani jedva do bodova: 4:3 protiv Idvorčana

Goran Vlaučin - foto: Dragan Pejić

Utakmica je pokazala nekoliko ''stvari'' nema lako osvojenih bodova ni protiv objektivno slabijeg protivnika: ne treba potceniti slabijeg od sebe - a to se desilo i protiv BAK-a i protiv Poleta. Crnjani igraju izvan forme, strelac Vlaučin se budi, Matić polako ''zaboravlja'' da daje golove, ali doduše - namešta ih drugima. Veznjak Mastilo i dalje igra u sjajnoj formi, golman Živkov, posle povrede i povratka na gol, više ne liči na sebe...

Kao što se i očekivalo ''Budućnost'' je poluvreme okončala sa vodjstvom od 3:0 i očekivalo se da će u nastavku do vrha napuniti mrežu gostiju iz Idvora. Pogotovo što se zna da Crnja u nastavku uvek igra kvalitetnije jer u tim uvodi dvojicu boljih igrača od svojih ''bonusa'', kao i trojicu svežih igrača koji menjaju umorne ili u prvom poluvremenu najslabije. Međutim, to se nije dogodilo i gosti umalo da remiziraju i odnesu bod!

Probunjeni Vlaučin i Mastilo, koji već duže igra u sjajnoj formi, su realizovali lepo izgrađene akcije i bez poteškoća matirali inače dosta slabog golmana Jana. Crnjani su potom imali i olčigledan jedanaesterac, ali se veoma slabi sudija Santrač, nije oglasio, verpovatno računajući da bar malo pomogne gostima koji su bili na pragu katastrofe.

Međutim, ono što se na terenu desilo od 62. do 67. minuta spada u domen ''verovali ili ne'' - jer su gosti izjednačili na 3:3! Postizali su golove kao ''na traci'': prvo preciznim šutem iz daljine, potom solo akcije sjajnog Jankulova i konačno iz jednog brzog kontranapada! I da im u 90 minutu nije poništen pogodak, po njima neopravdano, otišli bi Idvorčani kući pevajući. No, pogodak je ipak opravdano poništen jer je gostujući igrač, pre no što je došao do lopte koju je prosledio u mrežu, grubo kolenom nasrnuo na domaćeg golmana onemogućivši ga da interveniše!

- Ne pamtim ovakvu utakmicu, naravno ne po kvalitetu no po neobičnosti i dramatičnosti! Neobično je to što smo u prvom poluvremenu igrali dobro i  davali govole, drugo poluvreme počeli dosta dobro, imali stopostotnu šansu i nedosuđen očigledan penal. I umesto da povedemo sa 5:0 gosti su, ničim zasluženo sem ‘’ludoj’’ sreći, za pet minuta izjednačili! Imali su više sreće no znanja, sve što su uputili ka golu završilo je u mreži. A dramatično, jer smo uprkos nadmoćnosti, posle sjajne akcije Matić-Vlaučin dali gol pet minuta pre kraja, a još dramatičnije što su i oni dali pogodak u poslednjem minutu ubeđeni da je regularan, pa su se radovali i proslavljali osvojen bod. Srećom što je odlični sudija video, a da je hteo i nije morao - što se neretko dešava, očigledan prekršaj nad našim golmanom, koji je grubo srušen pre no što je lopta prosleđena u gol! Rečju - desilo se ne ponovilo se - kaže Basta, trener domaćina.

''Budućnost'' i naredna dva meča očekuje sigurne pobede, ali pre toga će morati bitno da poprave formu i efikasnost. Nakovčani će igrati bez šestorice kažnjenih igrača (zbog tuče u meču protiv ''Napretka'' iz Česterega) i suspendovanog terena (jer je u tuči učestvovala i publika) i utakmicu će igrati u Banatskom Karađorđevu.

Potom u goste dolaze komšije iz Ruskog Sala koji imaju veoma kvalitetan tim, ali je za očekivati da će mladi trener Basta do tada doterati formu a Matić, Vlaučin, Mastilo i još poneko ''naštelovati'' streljačke nišane.

Budućnost - Polet 4:3 (3:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion ''Stevo''. Gledalaca oko 150. Sudija Nebojša Santrač (Pavliš) 7. Strelci: Mastilo u 7. i 17., Vlaučin u 31. i 85. minutu za ''Budućnost'' a Mladenović u 62. a Jankulov u u 66 i 67. za ''Polet''. Igrač utakmice: Goran Vlaučin.

BUDUĆNOST: Živkov 5, Kondić 5, Stanić 6,, Terzin 7, Hovanec 6, Matić 7, Vlaučin 8 (Kuburović), Ajdarić 8, Mastilo 8, Stoiceć 6,5 (Radivojac 7), Dragović 6 (Kovačević 7).

POLET: Jan 5 (Stamenović 7), Tanasković 6 (Mladenović 7), Đuričić 7, Stošić 7, Vasić 6,5, Jankulov 8, Josimov 7, Skokna 7, Kovačević 7, Milin 6,5, Sanadir 6 (Ratković 7).

Tekst i foto: Dragan Pejić

Budućnost (SC) 4 : 3 Polet (I)
Crvena zvezda 0 : 1 Begej
Mladost (O) 6 : 1 Rusanda
Jedinstvo (V) 2 : 1 Kozara
Sloboda (NK) 2 : 1 Dolovo