Iskra zasjala na Vašarištu i brzo se ugasila

Detalj sa utakmice - foto: M.Ašković

Od večitog obrenovačkog derbija, sudeći po odnosu snaga na terenu, nije mnogo ostalo. Radnički je slavio ubedljivu pobedu, mada početak utakmice nije nagoveštavao takav epilog. Baričani su prvi poveli i uspešno parirali nešto više od pola sata. Igralo se otvoreno, beli su izašli visoko, vođstvo kao da im je dalo krila, rastrčali su se po terenu, Simčević je uspešno komandovao odbranom i zadavali su silne probleme domaćinu. Nakon izjednačenja i vođstva u nadoknadi prvog poluvremena, gostima kao da je ponestajalo daha i samopouzdanja. U nastavku je tempo opao i crveni su odigrali taman toliko koliko je trebalo da postignu dva gola i mirno privedu utakmicu kraju.

Igrao se 10. minut kada se po desnoj strani probio vižljasti Bojović, pravovremeno uposlio Pavlovića kome nije bilo teško da savlada Mrdaka. Domaćin pokušava po bokovima da se probije i centaršutevi idu u srce šesnaesterca. Beležimo šansu Stevića iskosa sa desne strane, da bi u se u 36. minutu mreža Baričana zatresla. Akcija je potekla od Maksimovića, pronašao je na desnoj strani Stevića, usledio je oštar prizemni udarac paralelno sa golom, naprisebniji dok druge stative bio je Grujić. Igrao se treći minut nadoknade u prvom poluvremenu kada je Šiškov prelepim udarcem sa nekih 22-23 metra pogodio rogalj protivničkog gola, na odbijenu loptu natrčao je Grujić i smestio je u mrežu.

Samo što je krenuo nastavak utakmice ponovo je Čukuranović kapitulitao. Stvorila se gužva u kaznenom prostoru, a najprisebniji bio je Bacanović i volej udarcem smestio je u levi ugao. Od tog momenta tempo je znatno opao, vreme se oteglo, ništa se značajnije nije događalo do gola Ivanovića u 87. minutu. Vulin je sa leve strane uputio prizemni centaršut, a najprisebniji je bio rezervista Ivanović i u padu pogodio nebranjeni deo gola.

RADNIČKI (OBRENOVAC) - PRVA ISKRA(BARIČ) 4:1 (2:1)

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 350. GL. Sudija: Nikola Božović. Pom. Sudije: Ratko Đorđević, Milan Jeremić. Strelci: 0:1 Pavlović 10, 1:1 Grujić 36, 2:1 Grujić 45+3, 3:1 Bacanović 49, 4:1 Ivanović 87. minut. Žuti kartoni: Simčević(P. Iskra).

RADNIČKI. Mrdak, Bubanja, Šiškov, Nedeljković, Maksimović, Grujić(Ivanović), Bacanović(Vulin), Vukadin, Stević(Filipović), Gusnić, Kukolj.

PRVA ISKRA: Čukuranović, Filipović, Radojčić(Ahmetović), Bojović(Starčević), Blagojević, Aleksić, Savić, Pavlović(Nikolić, Đukić), Stajić, Lakčević(Diković), Simčević.

Radnički (NB) 0 : 0 GSP Polet Dorćol
Zvezdara : KFK Ravna gora Barajevo
Radnički (O) 4 : 1 Prva iskra
Jedinstvo : Kolubara
Brodarac 2 : 0 OFK Budućnost
Ušće Novi Beograd 3 : 1 Teleoptik
Studentski grad 0 : 0 BASK TEK