Novobeograđani ljubomorno čuvaju vrh tabele, arhiviran i Teleoptik

Nakon pobede u Kupu protiv Zvezdare, Ušću je u derbiju kola u goste stigao Teleoptik. Sudar razvojnih timova IMT-a i Partizana nije privukao veću pažnju beogradskih ljubitelja fudbala, ali se na tribinama našlo nekoliko poznatih lica, od trenera preko skauta i menadžera.

Todorović je već u 3. minutu pripretio gostima volej udarcem sa dvadesetak metara, lopta je završila kojih pola metra iznad gola. Ušće do prednosti dolazi u 14. minutu, slobodnjak je sa 22 metra snažno izveo Todorović, lopta je zakačila nekoga u živom zidu dovoljno da prevari Kneževića i završi iza njegovih leđa. Igra se čvrsto bez prilika za gol, domaći su još jednim šutem sa distance pokušali da postignu pogodak, Pavlović je u 28. minutu sa oko 25 metara zamalo prebacio gol.

Utakmica je poslednjih petnaestak minuta izgubila ritam, bilo je mnogo prekida i prigovora sudijama u čemu su prednjačili gosti, pokazano je četiri žuta kartona. Poluvreme je zatvorio Vuletić preciznim udarcem u suprotan ugao sa 14-15 metara i odveo domaći tim na bezbrižniji odmor.

"Optičari" su bili apsolutno nevidljivi i beskrvni u prvom delu pa je njihov strateg Pandurović izmenama na poluvremenu pokušao da ulije svežu krv i popravi igru. Nije im to pomoglo, u 53. minutu je već 3:0. Nakon ubačene lopte sa boka iz slobodnog udarca najviši u skoku bio je Marko Ilić, lopta je posle njegovog prvog udarca završila na stativi, ali je drugi bio precizniji i već tada je utakmica bila odlučena.

Punih 20 minuta na terenu nije bilo nikakvih dešavanja, a onda su gosti prvu priliku na utakmici pretvorili u pogodak, strelac je bio Jovanović u 74. minutu. Posle tog počasnog gola Teleoptika više nije bilo rezultatskih promena, jedino je nesigurni sudija delio kartone, a njih je na kraju bilo ukupno devet.

Ušće ne prepušta čelo tabele, bila je ovo šesta pobeda u nizu, a naredne nedelje gostuje u Dudovici, dok će Teleoptiku dan ranije rival u "Zemunelu" biti Studentski grad.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - TELEOPTIK 3:1 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Bakić Marko i Perišić Nemanja. STRELCI: Todorović 14, Vuletić 45. i M.Ilić 53.min (Ušće NB), Jovanović 74.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Todorović, M.Ilić, Cvetković i D.Ilć (Ušće NB), Petrović, Jovanović, Stanković, Dragojević i Mihailović (Teleoptik).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Đ.Vukašinović, Mladenović, M.Ilić (Radović), Krstović (Vukmanović), U.Vukašinović, Vuletić (Cvetković), Pavlović, Šavija (D.ilić), Todorović (Milosavljev), Nikolić, Arsić.

TELEOPTIK: Knežević, Đorđević (Jovićević), Dragojević (Ćalić), Borović, Petrović, Jovanović, Alilović (Mihailović), Nenadović (Adamović), Tešanović (Lekić), Stamenković, Stanković.

Radnički (NB) 0 : 0 GSP Polet Dorćol
Zvezdara : KFK Ravna gora Barajevo
Radnički (O) 4 : 1 Prva iskra
Jedinstvo : Kolubara
Brodarac 2 : 0 OFK Budućnost
Ušće Novi Beograd 3 : 1 Teleoptik