Prva prvenstvena pobeda Dubljana za beg sa dna tabele

Utakmica u Dublju Kamenorezac 76 - Rujišnik, foto D.Ivanović

Domaći tim Kamenorezca 76 je na svom terenu u Dublju savladao starog i neugodnog rivala ekipu Rujišnik iz istoimenog mesta rezultatom 5:1, poluvreme 3:1. Bilo je ovo 6. kolo Druge Rasinske okružne lige "Zapad". Ovom pobedom Dubljani su pobegli sa dna tabele i to mesto prepustili današnjem rivalu Rujišniku.

Igralo se otvoreno ali fer i korektno, suret je bez greške sudio glavni arbitar Nikola Drašković, a sa strana su mu pomagali Andrija Kostić i Ilija Banović, dužnost delegata profesionalno je obavio Aleksandar Vuković.

Kamenorezac je došao u vođstvo pogodkom beka Andrije Petrašinovića u 11. minutu, da bi minut posle toga mrežu gostiju zatresao danas agilni napadač Stefan Simić za 2:0. Posle centaršuta sa leve strane drugi bek dubljana Vladimir Janković glavom loptu šalje u mrežu za 3:0 u 34. minutu. Gosti su pokušavali i uspeli u 38. minutu da preko Filipa Ravilića smanje vođstvo domaćih na 3:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena ove utakmice.

U nastavku ista igra sve do 75. minuta kada rezervista Aleksandar Vidaković postiže gol 4:1 a u 79. minutu konačan rezultat 5:1 za Kamenorezac 76 postavlja svojim drugim pogodkom Stefan Simić.

Naredno 7. kolo Dubljani gostuju u Gornjem Ribniku gde će se sastati za ekipom Stari Trstenik, dok će njihov današnji rival Rujišnik kući dočekati Moravu iz Medveđe. Oblačno ali prijatno vreme za igru doduše malo gledalaca oko 50 među kojima je bio i najstariji među njima Stanimir Čolić, koji u Dublju prati svaku utakmicu Kamenorezca 76.

Omladinac 2 : 0 Stari Trstenik
Kamenorezac 76 5 : 1 Rujišnik
Morava 5 : 1 Mladost
Sloboda 1948 2 : 4 Mebit
Jugovići 0 : 1 Ribnik
Vinogradar 2 : 2 Gradina