22.09.2024 Administrator

Partizan AdmiralBet ubedljiv protiv večitog rivala pred punom Banjicom

Detalj sa meča - foto: Maja Nastić

Rukometaši Partizan AdmiralBet-a savladali su ekipu Crvene zvezde u drugom kolu Super rukometne lige 29:19 (15:9). Crno-beli su pred oko 2.300 gledalaca upisali ubedljiv trijumf protiv večitog rivala, a sjajnu igru čete Đorđa Ćirkovića pratila je fantastična atmosfera na tribinama.

Posle uvodne neizvesnosti, kada se igralo gol za gol, Partizan AdmiralBet je do prve osetne prednosti došao u 15. minutu nakon pogotka Vasića sa krila 8:5. Propustila je Zvezda svoje šanse da smanji zaostatak, što je dovelo do prvog tajm-auta gostujuće klupe, pri rezultatu 9:6. Iako je večiti rival posle kratkog predaha brzo došao do pogotka, to nije izbacilo crno-bele iz ritma, pa je tim Đorđa Ćirkovića preko Kotara, Crnoglavca i raspoloženog Šotića duplirao razliku - 14:8. Nisu rukometaši Partizan AdmiralBet-a poklekli pred pritiskom crveno-belih, pa se sa plus šest otišlo i na pauzu - 15:9.

Sa još većim samopouzdanjem crno-beli su izašli na teren u drugom poluvremenu i na gol Andrejevića odgovorili serijom 4:0, posle koje je na semaforu bilo 19:10. U 40. minutu Partizan je prvi put došao do dvocifrene prednosti, sa četiri vezana pogotka Crnoglavca – 21:11. Naš tim je u poslednjih 15 minuta meča ušao sa 13 golova razlike (26:13), pa je trener Ćirković mogao da ,,promeša karte“ i da šansu igračima sa manjom minutažom. Anđelković je odmah po ulasku upisao dva pogotka, a ,,kokica“ Madžovskog ispraćena je ovacijama sa tribina. Nisu gosti imali rešenje za napad Partizan AdmiralBet-a, pa su domaći dvocifrenu razliku održali do kraja - 29.19.

Za igrača utakmice proglašen je Ivan Mićić, koji je meč završio kao trostruki strelac. Najefikasniji u crno-belom dresu bio je Nikola Crnoglavac sa 8 pogodaka (4 iz sedmerca), a pratio ga je Marko Vasić sa 5 golova. Golman Said Heidarirad zabeležio je 9 odbrana, a mladi Nikola Zorić dodao 2.

Dinamo 23 : 17 Vranje 1957
Partizan AdmiralBet 29 : 19 Crvena zvezda
Metaloplastika Elixir 24 : 35 Vojvodina
Rudar 21 : 21 Kolubara
Dubočica 54 35 : 30 Jugović
Obilić 24 : 31 SPD Radnički