Prijatan izlet "studenata" do Surčina iz kojeg kući nose tri boda

Jedinstvo je nakon prvog ovogodišnjeg poraza dočekalo Studentski grad koji je očajno krenuo i sa svih pet poraza, uz komšije Radnički sa Novog Beograda, prikovan je za dno tabele. Gosti odlično ulaze u meč i preko kapitena Gavrilovića već u 5. minutu dolaze do prednosti.

Surčinci potom imaju blagu terensku inicijativu, bez krajnje realizacije. Veoma blizu pogotku bili su u 28. minutu kada je Puzović iz slobodnjaka sa 22 metra zatresao spoljni deo mreže. Potom u 35. minutu Puzović izvodi slobodan udarac sa strane i pronalazi Mitrovića na desetak metara od gola, lopta je nakon njegov šuta glavom završila kraj stative. Poslednju priliku je imao Šljukić u 43. minutu kada je sa 23-24 metra snažnim udarcem uzdrmao prečku gostiju.

Posle samo 50 sekundi igre u nastavku na semaforu je stajao rezultat 0:2, strelac drugog pogotka za "studente" bio je Drinčić iz blizine. Domaći potom, kao i u prvom poluvremenu, imaju loptu više u posedu, ali teško ulaze u šanse. Ono malo što su imali golman gostiju Terzić bi zaustavio. U 67. minutu u dva maha bravurozno je intervenisao odbranivši šuteve Nikolića i Šljukića iz blizine. U 81. i 83. minutu hrabre goste je ispratila i sreća, Broćeta, a potom i Radlovački bivaju neprecizni sa 5 metara udaljenosti od gola.
Na kraju, ovo je vredna pobeda gostiju koja ih je pomerila sa začelja, dok je domaći tim danas bio ne prepoznatljiv. Sedmo kolo na programu je narednog vikenda kada će Jedinstvo u goste BASK TEK-u, a "studenti" dočekuju Brodarac i obe utakmice su na programu u petak.

JEDINSTVO - STUDENTSKI GRAD 0:2 (0:1)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Vasić Petar. POM.SUDIJE: Tatomirović Slobodan i Kostić Uroš. STRELCI: Gavrilović 5. i Drinčić 46.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Šljukić (Jedinstvo), Knežević, Popadić, Đorgijev i Terzić (St.grad).
JEDINSTVO: Novaković, Ilijev (Matović), Malešević (Radović) (Rupar), Obradović, Petrović (Nikolić), Mitrović, Radlovački, Puzović (Mijailović), Broćeta, Andrić, Šljukić.
STUDENTSKI GRAD: Terzić, Miletić, Stefanović, Milanović, Popadić, Bajagić (Kovač), Knežević, Drinčić (Čigoja), Gavrilović, Mrdak (Lazić), Komadina (Đorgijev) (Jovančić).

Radnički (NB) 1 : 0 Prva iskra
KFK Ravna gora Barajevo 0 : 0 Kolubara
GSP Polet Dorćol 4 : 0 OFK Budućnost
Zvezdara 0 : 1 Teleoptik
Radnički (O) 2 : 1 BASK TEK
Jedinstvo 0 : 2 Studentski grad