21.09.2024 Aleksandra Stojković

"Zmajevi" sa igračem manje poraženi u Šapcu

Detalj sa meča - foto: @FKVozdovac

Šabačka Mačva savladala je na svom terenu Voždovac sa 3:1 u derbiju osmog kola Prve lige Srbije.

Već u prvom napadu, domaći tim došao je do vođstva. Nesporazum u odbrani Zmajeva posle duge lopte rivala ostavio je Živkovu praznu mrežu, koju je bez problema zatresao. Posle šest minuta igre, šabački tim povisio je na 2:0. Nekadašnji igrač Voždovca, Martin Novaković, asistirao je Stevanoviću koji bio bolji u skoku i glavom postigao drugi pogodak.

U nastavku meča konsolidovali su Zmajevi svoje redove. Polako su preuzimali kontrolu nad loptom i kroz veći posed pokušavali da anuliraju prednost rivala, ali osim lopte koju je Traore glavom poslao preko gola posle centaršuta Milosavića, kao i šuta sa distance koji je Braunović poslao pored stative, Beograđani nisu uspeli ozbiljnije da priprete Mačvi. Posle 45 minuta igre na semaforu je i dalje stajalo 2:0.

Drugi deo igre otpočeo je u usporenom ritmu, a situacija se za Voždovac dodatno zakomplikovala kada je sudija Jankoviću u 52. minutu pokazao drugi žuti karton. Iako su u nastavku igrali sa igračem manje, to se na terenu nije toliko videlo. Dimić je u 62. minutu zamenio Milosavića i već posle nekoliko minuta u igri bio ključni igrač za smanjenje zaostatka kluba iz Zaplanjske. Oduzeo je loptu i preneo je gotovo 40 metara ka protivničkom golu kada je na ivici šesnaesterca dodao Kneževiću, a on je uposlio Kolarevića koji je ”raspalio projektil” i pogodio sam gornji desni ugao.

Ipak, brojčana nadmoć isplatila se šabačkom timu, Sani je u 78. minutu postigao pogodak za 3:1. Uprkos želji i inicijativi koja je bila na strani Zmajeva, rezultat se i posle tri minuta nadoknade nije menjao.

Gospodin Dejan Čelar, analizirao je meč na konferenciji za medije po završetku meča.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi. Verujem da su izašli sa više energije, bili su bolji takmičari danas. U uvodnom delu utakmice su napravili razliku koju mi do kraja nismo uspeli da anuliramo. Žao mi je što nismo videli kako bi ovaj derbi izgledao da smo do kraja odigrali sa istim brojem igrača na terenu. Jasno je da su ovakve derbi utakmice pune tenzije, ali na nama je da analiziramo ovaj meč i izvučemo pouke”, rekao je šef struke Voždovca i potom dodao:

Našu mladu ekipu moramo što pre da vratimo na pravi kolosek, da se oporavimo i pripremimo za duel sa Radnikom koji nas čeka u sledećem kolu. Prvenstvo je maraton, a Marva i Grafičar definitivno su najbolje započeli šampionat. Mi želimo da nastavimo da dižemo formu i da zadržimo poziciju u gornjem delu tabele. Mačvi još jednom čestitam krsnu slavu, pobedu i 105. godina kluba na ovaj festivalski dan!

OFK Vršac : GFK Sloboda
Trayal : Mladost GAT
GFK Sloven 1 : 1 Inđija Toyo Tires
GFK Dubočica : Javor Matis
Smederevo 1924 : Zemun
Mačva 3 : 1 Voždovac
Radnik : Radnički (SM)
Borac 1926 2 : 1 RFK Grafičar