Grafičar nastavio pobedonosni pohod kroz Prvu ligu

Grafičar uz Mačvu ima stopostotni učinak u prva 4 kola, dok je Smederevo prvu pobedu zabeležilo tek prethodne sedmice. Reklo bi se da oba tima u dobrom momentumu ulaze u utakmicu.

Početak protiče u uzajamnom odmeravanju snaga, tek u 19. minutu viđena je prva smislena akcija. Matejević je na 7 metara od gola pronašao Babakara, a ovaj iz prve uputio volej ka golu protivnika, lopta je završila u naručju Stankovića. Smederevci uzvraćaju 4 munuta kasnije, šut Jankovića sa 5-6 metara u zadnjem trenutku izblokirao je Milosavljević i spasao svoj gol.

Veliki prospekt Zvezde u redovima ljubičastih Andrija Maksimović u 33. minutu postigao je vodeći pogodak udarcem sa razdaljine od preko 20 metara. Tako su "Grafosi" na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Drugo poluvreme je počelo sjajnom intervencijom golmana gostiju Stankovića kada je iz rašlji izvadio šut Ajdara sa petnaestak metara. Imalo je i Smederevo svojih prilika, a najbliži golu su bili u 56. minutu, Luković je poslao loptu tik pored stative. Prilike se nižu naizmenično, igrao se 67. minut kada je Sremčević uzdrmao prečku gola gostiju udarcem glave sa desetak metara.

U 78. minutu se još jednom istakao Stanković, ovaj put je odbranio šut Stojanovića iz blizine. Minut kasnije je ipak bio nemoćan kada mu je isti igrač poslao loptu sa 12-13 metara udaljenosti, Grafičar je poveo 2:0. Gosti su veoma brzo mogli da se vrate u meč, ali je Milisavljević bio neprecizan sa svega par metara u 82. minutu.

Nova tri boda ostavila su Grafičar na vrhu, a u narednom 6. kolu u Šapcu igraju derbi protiv Mačve, dok će Smederevci na svom terenu dočekati Radnički iz Sremske Mitrovice.

RFK GRAFIČAR - SMEDEREVO 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Čotrić Nikola i Đurić Željko. STRELCI: Maksimović 33. i Stojanović 79.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Milosavljević (Grafičar), Ignjatović i Mališić (Smederevo).

RFK GRAFIČAR: Vraneš, Milosavljević, Matejević, Sremčević (Stojanović), Babakar, Vasiljević (Markišić), Đurić (Srbijanac), Jovanović, Ajdar, Mladenović (Nikolić), Maksimović.

SMEDEREVO: Stanković, A.Jovanović, Balabanović, Krstić (Đ.Jovanović), Milisavljević (L.Marković), A.Marković (Mališić), Janković (Đorđević), Ignjatović, Đokić, Luković (Kostić), Mitošević.

Radnik 1 : 1 OFK Vršac
Borac 1926 2 : 0 Mačva
RFK Grafičar 2 : 0 Smederevo 1924
Radnički (SM) 0 : 0 GFK Dubočica
Voždovac 5 : 0 GFK Sloven
Zemun 1 : 0 Trayal