Prvenac Zemuna u Prvoj ligi protiv slabih Kruševljana

U derbiju začelja Zemun je danas dočekao kruševački Trajal. Oba tima su veoma slabo otvorila novu sezonu i uz poslednjeplasiranu Dubočicu nalaze se na dnu tabele.

Beležnice su ostale prazne sve do 43. minuta, jer nije upućen nijedan udarac na gol. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, a jedini udarac u okvir gola završio je u mreži. Akciju u kojoj su učestvovali Svetličić i Stoisavljević, igrač ponikao u Voždovcu pretvorio je u gol.

Stoisavljević je posle dva minuta igre u nastavku mogao da duplira prednost, ali je za desetinku sekunde zakasnio na pas Božića. Gosti su svoj prvi udarac u okvir gola uputili tek u 54. minutu. Slobodan udarac sa leve strane izveo je Ristić, najviši u skoku je Čumić, ali bio je to preslab udarac za sigurnog golmana domaćih Joksimovića. Stoisavljević je u 60. minutu propustio da realizuje još jednu priliku za Zemun, loptu je nakon centaršuta Parađine sa 7-8 metara poslao preko gola.

Zemun je u drugom poluvremenu konkretniji, ali propuštene prilike ih umalo nisu koštale primljenog gola u 79. minutu. Naime Đurović se našao sam pred Joksimovićem, ovaj mu je odbranio udarac na kratko, igrač Trajala je još jednom šutirao, a Panić bukvalno sa gol linije loptu izbacio u polje. Poslednjih desetak minuta pripalo je gostima koji su se upinjali ne bi li izjednačili, ali u tome nisu uspeli. Tako je Zemun prvim pogotkom u prvenstvu došao do prve pobede i velika tri boda. Narednog vikenda zeleno-plavi će biti gosti Slovena, a Trajal dočekuje Javor Matis.

ZEMUN - TRAYAL 1:0 (1:0)

STADION: Gradski stadion. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Šain Goran i Živković Luka. STRELAC: Stoisavljević 43.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Petrović, Tabaković, Božić i Bogdanovski (Zemun), Bihorac, Marinković i Stević (Trajal).

ZEMUN: Joksimović, Božić, Plavšić, Tabaković (Bogdanovski), Svetličić, Vićentijević (Arsović), Stoisavljević (Ratković), Petrović (Vukićević), Đukić, Parađina, Panić.

TRAJAL: Maslarević (A.Simić), Marinković, Đorđević (Đurović), Stanojević (Gogić), Ristić (Ilić), Nikolić (Simić), Bihorac, Čumić, Stević, Marković, Punoševac.

Radnik 1 : 1 OFK Vršac
Borac 1926 2 : 0 Mačva
RFK Grafičar 2 : 0 Smederevo 1924
Radnički (SM) 0 : 0 GFK Dubočica
Voždovac 5 : 0 GFK Sloven
Zemun 1 : 0 Trayal