Lep fudbal na matineu ispod Kalemegdana

Duel dva tima sa desne strane Dunava odigran je na "veštaku" kraj Nebojša kule u matine terminu. Od samog starta gostujući tim krenuo je agilnije, a prvu priliku propustio je Milosavljev, lepo upošljen od strane Arsića u 5. minutu nije dovoljno hitro odreagovao. Nagrada za trud gostujućoj ekipi stigla je u vidu pogotka u 33. minutu, Todorović je sa 22 metra "ubio pauka". Tek posle primljenog gola odreagovali su puleni Ratka Dostanića, Tošić je u 36. minutu mogao da poravna rezultat, sa nekih desetak metara loptu je poslao 2-3 metra od gola. Igrao se 42. minut kada je i Dimić mogao do pogotka, ali je sa 8 metara šutirao pravo u golmana gostiju Vukašinovića, pa je na poluvremenu ostao minimalac Ušća.

Dorćolci su puno odlučnije ušli u nastavku, Pavlović je u 53. minutu loptu poslao kraj same stative udarcem sa 12 metara udaljenosti. Do zasluženog izjednačenja domaći dolaze u 57. minutu, Dimić je protutnjao po desnoj strani i kao na tacni poslužio Đorđevića, ovom nije bilo teško da sa peterca zatrese mrežu.

Ravnoteža u rezultatu kao i u igri potrajala je još neko vreme, šanse propuštaju prvo Dušan Ilić za goste u 73. i minut kasnije Marušić kod domaćih. A onda remek delo Milosavljeva u 79. minutu kada je loptu bocnuo sa 16 metara, lobovao golmana i još jednom doveo Novobeograđane u vođstvo. Pokušavali su "Saobraćajci" da izvuku makar nerešen rezultat i u tome su uspeli u 4. minutu nadoknade vremena. Tatomirov je sa oko 20 metara kroz šumu nogu pronašao lopti put do mreže za pravednih 2:2.

Narednog vikenda Ušće će dočekati Zvezdaru, dok "Saobraćajci" idu na noge Studentskom gradu.

GSP POLET DORĆOL - UŠĆE NOVI BEOGRAD 2:2 (0:1)

STADION: FK GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Tomić Aleksandar. STRELCI: Đorđević 57. i Tatomirov 90+4.min (GSP Polet Dorćol), Todorović 33. i Milosavljev 79.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Tošić (GSP Polet Dorćol), Vukmanović, Keser i Radović (Ušće NB).

GSP POLET DORĆOL: Rakonić, Tošić (Marjanović), Dimić, Tatomirov, Henković (Marušić), Bašić, Jovanović, Đorđević (Bjelajac), Spasić, Daraboš (Radovanović), Radulović (Pavlović).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Đ.Vukašinović, Mladenivić, Radović, M.Ilić, Vukmanović (D.Ilić), U.Vukašinović, Cvetković, Keser (Ćirić), Milosavljev (Savić), Todorović (Jović), Arsić.

Radnički (NB) 0 : 1 OFK Budućnost
Kolubara 1 : 1 Teleoptik
Prva iskra 0 : 0 BASK TEK
KFK Ravna gora Barajevo 1 : 0 Studentski grad
GSP Polet Dorćol 2 : 2 Ušće Novi Beograd
Zvezdara 2 : 1 Brodarac