TSK iz Temerina pobedio srpskoligaša sa Tise

Sa utakmice između Bečejaca i Temerinaca - foto: V. Jankov

Posle tri uzastopne pobede Bečejaca u pripremnom periodu, na vreme je stiglo otrežnjenje u vidu poraza od temerinskog TSK-a. Konačan rezultat je 3:1 u korist Temerinaca, a po prililama mogli su i Bečejci da slave, ali, očito, još uvek nisu podesili nišanske sprave.

Prvi je u listu strelaca mogao da se upiše Desnica, ali je loptu, posle dobrog prodora po desnoj strani i još boljeg centaršuta Stanaćeva, sa pet metara poslao kraj gola. Desetak minuta kasnije usledila je greška golmana Milovanova, koji je prilikom izbacivanja iz svog kaznenog prostora loptu dodao Pupovcu, koji je odmerenim šutem zatresao mrežu. U 39. minutu je Velkovski u punom trku oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali sudija Stojadinov to nije sankcionisao najstrožom kaznom!?

U natavku se rezervista Ergarac najbolje snašao u 53. minutu i kroz „šumu nogu“ poslao loptu u mrežu za 0:2. Desetak minuta kasnije mladi Medić je neometan sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola. Ubrzo je stigla kazna zbog promašaja, a egzekutor je bio Zeljko preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora. U samom finišu Bečejci su, ipak, uspeli da postignu gol. Mladi Cetenji je umakao odbrani Temerinaca i kada mu je golman pošao u susret, poslo je loptu kraj njega u mrežu za konačnih 1:3.

OFK Bečej 1918 - TSK 1:3 (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Ivan Stojadinov (Kikinda). Strelci: Cetenji u 80. minutu za OFK Bečej 1918, a Pupovac u 32, Ergarac u 53. i Zeljko u 75. minutu za TSK.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Velkovski, N. Vještica, Vlaisavljević, Pavlović, V. Vještica, Tutnjević, Radaković, Desnica, Simin, Stanaćev. Igrali su još: Učur, Trkulja, Stanković, Vorgučin, Guberinić, Todorović, Medić, Cetenji.

TSK: Vojvodić, Lazić, Benedek, Latković, Ostojić, Drinić, Svitić, Zeljko, Vujošević, Pupovac, Marić. Igrali su još: Radojičić, Bjelanović, Marković, Vasić, Knežević, Radoja, Tomić, Petrović, Vujačić, Ergarac.