"Generalka" pripala Timoku 1919

Poslednja pripremna utakmica, takozvana „generalka“, pred start sezone u Srpskoj ligi grupa Istok između zaječarskog Timoka 1919 i Dunava iz Prahova pripala je domaćinu. Danas su na Gradskom stadionu pod Kraljevicom fudbaleri Timoka 1919 pokazali bolju igru od negotinaca što govori i rezultat 2:1 (1:0).

Prvu pravu šansu na meču imali su gosti u 20. minutu igre kada se nakon greške štopera domaćih, napadač Veljko Mitić inašao „sam“oči u oči“ ispred golmana Aleksandra Jovanovića ali nije uspeo da ga savlada. Odmah u narednom napdu, danas veoma raspoloženi Jovan Rosić, je volej udarcem iz šesnaesterca uz pomoć prečke zatresao mrežu negotinaca za vođstvo Timoka od 1:0.

I u drugom poluvremenu su zaječarci imali više od igre ali su veoma retko stvarali šanse za gol. Jovan Rosić je u 55. minutu pogodio prečku što je izmamilo aplauze malobrojnih gledalaca na tribinama. Do drugog gola zaječarci su došli u 73. muntu igre preko centarfora Petra Baraca koji se najbolje snašao posle gužve u petercu. Konačan rezultat postavio je Ivan Denković pred sam kraj poslednjeg sudijskog zvižduka za konačnih 2:1

Šef stručnog štaba Timoka 1919 Žarko Jovanović nije imao puno vremena da se upozna sa ekipom ali veruje da će narednog vikenda (11. avgust) iz Popovca doneti sva tri boda.

Timoka 1919 - Dunav 2:1 (1:0)

TIMOK 1919: Jovanović, Kiš, Cvetković, Pavlović, Tričković, Rosić, Ognjenović, U. Nikolić, Stojadinović, Barac i R. Nikolić. Igrali su još: Jović, Antunović, Ramadani, Petrović, Mirković, Živić i Ćirić. Trener: Žarko Jovanović
DUNAV: Babalj, Cvetanović, Odalović, Popović, Radulović, Petrović, Brzulović, Slavković, Kocić, Puljecović, Mitić. Igrali su još: Bogoslovski, Jezdić, Bogdanović, Denković, Bernić, Šutanovac, Savić

Dunav 1 : 0 Jedinstvo 1936
OFK Brzi Brod 0 : 1 Jedinstvo (P)
GFK Jagodina 3 : 1 Trstenik PPT
Timok 1919 1 : 1 Đerdap
SU Dinamo Jug 2 : 0 Radnički (P)