Bečejci uspešniji od vojvođanskog ligaša iz Adorjana

Retka situacija pred golom Bečejaca - foto: V. Jankov

Nova provera i nova pobeda Bečejaca, koji su bili uspešniji rezultatom 3:1 od starog rivala Tise iz Adorjana. Zasluženo su slavili domaćini, jer su, gotovo, sve vreme imali terensku inicijativu, ali u prvom poluvremenu po izuzetno toplom vremenu nisu uspeli lopti da nađu put do mreže. A bilo je par prilika.

U 26. minutu Bečejci su izveli kontranapad preko Trkulje, koji je proledio loptu do Pavlovića, a ovaj šutira kraj gola. U 31. minutu je Tutnjević je započeo akciju i dodao Radakoviću, koji pronalazi Stankovića, a ovaj šutira pravo u golmana. Minut pre odlaska na odmor, štoper Nemanja Vještica umalo da materijalizuje izlet pred protivničkim golom, ali je lopta posle udarca glavom otišla kraj gola.

Nastavak je doneo golove. Vuk Vještica se nije najbolje snašao u 49. minutu, ali jeste tri minuta kasnije posle udarca iz ugla, koji je izveo Stanaćev, tako što je iz blizine loptu sproveo u mrežu za 1:0. U 79. minutu je bilo 2:0, a mrežu je zatresao Simin. Gosti su smanjili pogotkom Kočić iz slobodnog udarca u 84. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Božičić dva minuta kasnije atraktivnim golom sa dvadesetak metara.

OFK Bečej 1918 - Tisa  3:1 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150: Sudija: Uroš Žutić (Lovćenac). Strelci: V. Vještica u 52, Somin u 79. i Božičić u 86. minutu za OFK Bečej 1918, a Kočić u 84. minutu za Tisu.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Velkovski, Petrović, N. Vještica, Pavlović, Vlaisavljević, Tutnjević, Milovanović, Trkulja, Stanković, Radaković. Igrali su još: Marković, V. Vještica, Stanaćev, Simin, Vučur, Hardi, Todorović, Rađenović, Božičić, Medić, Milivojević, Vučkov.

Tisa: Slijepčević, Kulundžija, Svitić, Mesaroš, Slavuljica, Tomšić, Kočić, Marić, Stanimirov, Matić, Kostić. Igrali su još: Halaš, Cuknović, Borbelj i Krstić.