Bečejci pobedili u premijeri kraj Tise

Solo prodor i penal: Vezista Bečejaca Trkulja - foto: V. Jankov

Premijerna utakmica kraj Tise u Bečeju tokom aktuelnih priprema protiv Vrbašana završena je pobedom domaćina rezultatom 2:1. Oba gola za srpskoligaša sa Tise postigao je kapiten Ilija Tutnjević. Prvi već u trećem minutu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, a drugi u 23. minutu iz kaznenog udarca. Pre toga je Trkulja odlično izveo solo prodor po levoj strani i pošto je oboren u kaznenom prostoru sudija Kovač je opravdano pokazao na belu tačku, a Tutnjević je bio siguran egzekutor. Posle toga je opao ritam igre, čemu je doprinelo izuzetno sparno vreme, ali momci trenera Dragana Ivanovića nisu dozvolili gostima da priprete Milovanovu.

U nastavku su obe ekipe pretpele brojne izmene, ali se nije mnogo toga promenilo sve do pred kraj. Igrao se 85. minut, kada je Tepavčević iskosa sa desne stane izveo slobodan udarac i lopta je na iznenađenje svih prošla kraj mnogo igrača i završila putanju u suprotnom uglu za konačnih 2:1.

OFK Bečej 1918 - OFK Vrbas  2:1  (2:0)

Bečej. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Kristian Kovač (Kikinda). Strelci: Tutnjević u 3. i 23. (iz jedanaesterca) minutu za OFK Bečej 1918, a Tepavčević u 85. za OFK Vrbas.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Velkovski, N. Vještica, Vlaisavljević, Pavlović, Tutnjević, Milovanović, Radaković, Trkulja, Stanković, Simin. Igrali s još: Marković,  Ćuk, Petrović, Milivojević, Hadi, V. Vještica, Božičić, Rađenović, Todorović, Medić, Guberinić, Stanaćev.

OFK Vrbas: Vojvodić, Šćepanović, Anđelković, Kovačević, Banjac, Vujošević, Vujin, Vujović, Gojkov, Krajinović, Živojinov. Igrali su još: Damjanović, Bajić, Marković, Tepavčević, Drakulović, Borovnica, Mićunović, Đurković.