10.03.2013 S. Blagojević

PLS: Napredak - Inđija 4:0

Odlična igra lidera , već od starta stavili su do znanja gostima da nemaju šta da traže pod Bagdalom. Terensku inicijativu krunisali su već u 16. minutu velemajstor Mirosavljević primio je loptu na šesnaestercu odlično po jevoj strani ubacio za danas odličnog Trujića ovaj vraća povratnu ponovo Mirosavljeviću ide odličan šut ka golu i vođstvo od 1 0. Nastavlja Napredak sa inicijativom u 21 minutu Trujić ponovo upošljava Mirosavljevića ali kapiten nekoristi šansu , ipak u 31. minutu Danas dobri Jeremić prodire po desnoj strani odlično upošljava Bojića štoper gostiju ga ruši a sudija Veselinović opravdano pokazuje na belu tačku. . Naravno ko bi drugi siguran realizator kapiten Mirosavljević za 2:0. U nastavku i dalje inicijativa domaćih dok gosti povremenim šutevima sa distance pokušavaju da iznenade Krznarića pa tako u Košutić 39 minutu strahovito poludesno sa nekih 25 metara šutira ali Krznarić kači tu loptu koja od prečke odlazi u korner.

Drugo poluvreme potpuno pripada Kruševljanima, kapiten Mirosavljević igra simultanku sa gostima odlično razigrava igrače ulazi u šanse ali na 3:0 povisuje Bajić koji se posle pasa Gavrića sam izborio za jednu loptu i pored nemoćnog golmana Milinovića povisio na 3:0. Isti igač u 78. minutu posle odličnog prodora Trujića po levoj strani koji ulazi u šesnaesterac šutira a loptu na putu ka mreži stiže Bojić da potvrdi visokih 4:0 , što je i konačan rezultat. Gosti najpre preko Ivkovića pogašaju prečku da bi u poslednjem minutu Avdić izašao sam ispred Krznarića a ovaj majstorski odbranio.

Na kraju treba reći da su ovu odličnu partiju fudbaleri Napretka posvetili svom tečko povređenom drugu Marku Paunoviću koji ih je bodrio iz lože stadiona Mladosti.

Strelci: 1:0 Mirosavljević u 16, 2:0 Mirosavljević u 34. iz penala, 3:0 Bojić u 54, 4:0 Bojić u 78. minutu. Stadion Mladosti u Kruševcu, gledalaca 4000. Sudija Slobodan Veselinović (Valjevo) 7, 5. Opomenuti igrači: N. Petrović, M. Živković i Dukanac (Inđija). IGRAČ UTAKMICE: NENAD MIROSAVLjEVIĆ (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7, Jeremić 7, 5, Udovičić 7, Koković 7, Janičić 7, Bogdan Milošević 7, Gavrić 7(Bajić-)Žeravica 7(Nikola Milošević 7), Mirosavljević 8, Bojić 8, Trujić 7, 5(Petrović-.

INĐIJA: Milinović 6, 5, Živković 6, Savić 6, Jakovljević 6, 5, Dukanac 6, 5, Zelić 6, Krivokapić 6(N. Stanković 6, 5) Petrović 6, 5(Avdić 6, 5), Košutić 7, Ivković 7, Dubajić 6, 5(Lemajić-).

Na slici : Kapiten Kruševljana Mirosavljević okružen trojicom igrača Inđije