Bečejci pobedili Borac i, možda, uzeli bodove spasa

Radost: Igrači Bečeja posle gola Ćurčić (24) - foto: V. Jankov

Srpskoligaš sa Tise pobedio je posle mesec dana i, možda, uzeo bodove spasa. Strelac jedinog gola bio je Radislac Ćurčić, a veliki doprinos pobedi dao je golman, na ovoj utakmici i kapiten, Isidor Milovanov. Jer, u nekoliko navrata je kod rezultata 0:0 zaustavljao loptu upućenu ka njegovom golu.

Prvi put u 15. minutu je imao i sreće, jer posle šuta Krstevskog sa ivice kaznenog prostora odbio je loptu koja je pogodila prečku, a u 35. minutu, posle šuta Tedića iskosa sa leve strane loptu je skrenuo u korner. Posebno se istakao u 50. minutu, kada je Bursać išao sam ka njegovom golu, ali je nogom sprečio da se lopta nađe u njegovoj mreži. Bio je siguran i u 75. minutu, kada je Romić, posle solo prodora po levoj strani, šutirao u bliži ugao, a on se nije dao iznenaditi. Isti igrač je tri minuta kasnije oprobao šut sa distance i sada je gađao suprotan ugao, ali Milovanov je krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Veliku pomoć u fazi odbrane imao je u štoperu Nemanji Vještici i beku Vladanu Vorgučinu.

Kao i ranijih utakmica, Bečejci su se mučili sa efikasnošću. Nije da nisu stizali u gol prilike, ali... Pejić je u 30. minutu šutirao kraj gola, u 57. minutu se propisno obrukao uputivši loptu sa tri metra preko gola, a desetak minuta kasnije je snažno šutirao iz srca kaznenog prostora, a golman gostiju Todić efektno odbranio. „Rezervista“ Ćurčić se dobro snašao u 83. minutu i loptu sa leve stane preciznim šutem poslao u levi golmanov ugao. Isti igrač je mogao da se proslavi, jer je, posle dva centaršuta Kobiljskog u 87. i 89. minutu, šutirao a lopta je prvi put otišla kraj gola, a drugi put je bio izblokiran i sve se završilo minimalcem, koji je doneo tri boda.

OFK Bečej 1918 - Borac 1:0 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 250. Sudija: Balša Ćeranović (Lovćenac) 7. Strelac: Ćurčić u 83.minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni: Tomić, Vorgučin, Kobiljski (OFK Bečej 1918), Mirković, Raroški, Tedić, Rakić (Borac). Igrač utakmice: Isidor Milovanov (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 8, Vorgučin 7,5, N. Vještica 7, Vlaisavljević 6, Milovanović 6,5, Hardi 6 (od 46. Kobiljski 7), Tomić 6 (od 68. Ćurčić 7), Videnović 6,5, Peić 6, Mitić 6 (od 90. V. Vještica -), Tomčić 7.

Borac: Todić 6, Paroški 6, Maksimović 6, Romić 6, Pavlović 6, Mirković 6. Gojković 6. Grgić 6,5, Bursać 6 (od 54. Rakić 6), Krstevski 7 (od 75. Bugarin-), Tedić 7.