Revanš Zemunaca na Vašarištu

Detalj sa meča - foto: M.Ašković

Vodeći Zemun se revaširao Obrenovčanima za bolan poraz iz prvog dela sezone. Gol odluke pao je u uvodnim minutima zahvaljujući spretnosti Tabakovića. U celini mali broj navijača po hladnom I kišovitom vremenu gledo je živ I dinamičan derbi, gde se najveća borba vodila za prevlast na sredini terena.

U drugom poluvremenu domaćin je imao prividnu inicijativu, ali bez jasne završnice. Na drugoj strani zeleno-plavi su tranziciono stvarali probleme zadnjoj liniji domaćina. Beležimo šanse u samoj završnici na obe strane. Agilni i tehnički potkovan Ivanović stvarao je probleme čuvarima I u nekoliko navrata je faulima onemogućen da ozbiljnije pripreti Ganiću. Kapiten Svetličić se oprobao sa ivice šesnaesterca iskosa šutirao pored suprotne stative. Nedeljković je izveo slobodan udarac sa nekih 20-ak metara, lopta je zamalo završila preko prečke. Zatim beležimo dve velike prilike za Zemun, najpre Đorđevića iz slobodnjaka šut je završio u naručju Mrdaka i pokušaj agilnog Svetličića sa 7-8 metara. Najzreliju šansu propustio je u nadokanai da realizuje Pajević, koji sa 4-5 metara glavom šutira pravo u Ganića.

RADNIČKI (OBRENOVAC) - ZEMUN 0:1 (0:1)

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 150. Gl. Sudija: Darko Jeknić. Pom. Sudije: Dejan Božić, Nenad Obrenić. Strelac: 0:1 Tabaković 7. min. Žuti kartoni: Stjepanović, Šiškov, Knežević (Radnički), Kojić, Radović Pavlović, Đorđević, Zorica (Zemun).

RADNIČKI: Mrdak, Stjepanović, Šiškov, Pajević, Bojić (Ignjatović), Ratković (Ivanović), Ristovski, Knežević, Ajduković (Popović), Kukolj, Janković (Nedeljković).

ZEMUN: Ganić, Božić, Jovanović (Đalović), Radović, Tabaković (Stojanović), Vukićević, Svetličić, Đorđević (Kojić), Adamović (Bacanović), Pavlović, Zorica.

Zvezdara 4 : 1 Jedinstvo
Rad 1 : 0 Torlak
Brodarac 2 : 0 Budućnost
GSP Polet Dorćol 1 : 1 Prva iskra
Teleoptik 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Sinđelić 1 : 1 BASK TEK