21.03.2024 SPD Radnički

Radnički bolji od Partizana

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U trećem kolu grupe za plasman od 1. do 6. mesta Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Partizana, na domaćem bazenu, rezultatom 10:8.

Kragujevčani su odlično otvorili utakmicu serijom 3:0, u kojoj je Lazar Vićković iskoristio peterac, a dva puta pogađao Marko Janković. Posle šest i po minuta igre i „crno-beli“ su uspeli da načnu protivnički mrežu, preko bivšeg igrača Radničkog, Vuka Draškovića, ali je Nemanja Stanojević vratio razliku na tri gola, desetak sekundi pre odlaska na prvi predah - 4:1.

Radnički je potom preko Šulca i Ranđića uvećao vođstvo i na poluvreme otišao sa četiri gola „viška“ (6:2), ali se Partizan u nastavku susreta nije predavao. Sredinom treće deonice Beograđani su prepolovili zaostatak (7:5), ali se Kristian Šulc pred ulazak u poslednju deonicu postarao za nešto ozbiljniju prednost svog tima (8:5).

Sve što su „crno-beli“ uspeli da urade do kraja bilo je da u par navrata priđu na „minus dva“, ali im više od toga domaći vaterpolisti nisu dozvolili.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Kristian Šulc sa četiri gola, a pratili su ga Marko Janković i Lazar Vićković sa po dva, dok su u Partizanu prednjačili Vuk Drašković i Luka Gladović sa po tri pogotka.

Sledi pauza u domaćem šampionatu, a Kragujevčani u ponedeljak kreću put hrvatskog primorja, gde će u okviru Regionalne lige odigrati mečeve sa Solarisom u Šibeniku (sreda) i Primorjem u Rijeci (petak).

Radnički - Partizan 10:8 (4:1, 2:1, 2:3, 2:3)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Stanojević i Anđelić.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević 1, F. Janković, Ranđić 1, Gavrilović, Adeišvili, Dadvani, M. Janković 2, Vićković 2, Šulc 4, Pljevančić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Fernandes, Jakšić, Dimitrijević 1, K. Bodiroga 1, V. Bodiroga, Tomić, Božović, Drašković 3, Pavlović, Jauković, Krstić, Gladović 3, Dimković, Kutajar. Trener: Korolija.

BVK Crvena zvezda 12 : 17 Novi Beograd
Šabac Eliksir 12 : 7 NBG Vukovi
SPD Radnički 10 : 8 Partizan