"Generalka" kraj Tise: Jaračani zadovoljniji

Jelić okružen igračima Bečeja - foto: V. Jankov

Nedelju dana pred nastavak karavana za bodove zadovoljniji mogu biti Jaračanki, koji su u "generalki" kraj Tise savladali  Bečejce rezultatom 2:0. Iako je malo vremena ostalo do bitki za bodove, oba rivala su pokazala niz nedostataka. Bečejci, pogotovo u fazi odbrane, više, a i u napadu su bili bledi. Treneri Ivanović i Puškarić mogu biti, koliko - toliko, zadovoljni trčanjem i borbenošću igrača, a za ostalo će morati u poslednjoj nedelji da smanje intezitet rada, kako bi povratili svežinu igračima i „olovne noge“ igrača ponovi bile hitre.

Jaračanima, očito, prija kraj Tise. U prvoj utakmici pripremnog perioda savladali su Vojvodinu iz Bačkog Gradišta, čak, sa 8:0, a sada i Bečejce. Međutim, treba naglasiti da su oba gola postigli zahvaljujući greškama statične odbrane domaćina, koji su, prvo, u 24. minutu dozvolili bilijarsko dodavanje u svom petercu i Erak je sa samo metar udaljenosti o gola materijalizivao akciju. Slično e bilo i kod drugog gola, kada je egzekutor bio Malbaša.

Bečejci jesu prvi pripretili preko Tutnjevića, koji je sa distance snažno šutirao već u sedmom minutu, ali je Sofinkić efektnom paradom loptu izbacio van terena. Posle nekoliko poluprilika sa obe strane, najzreliju šansu propustio je Jelić u 42. minutu, kada ja sa pet metara glavom šutirao kraj gola.

OFK Bečej 1918 - Mladost (B. Jarak)  0:2  (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Rankov (Kikinda). Strelci: Erak u 24. i Malbaša u 78. minutu za Mladost.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Vlaisavljević, N. Vještica, Vorgučin, Šavija, Radeka, Pejić, Videnović, Tutnjević, Tomić, Mitić. Igrali su još: Strainić, Ćuk, V. Vještica, Hardi, Stanić, Čeman, Kobiljski, Medić, Ćurčić.

Mladost: Sofinkić, Hrubik, Stanić, Zeljković, M. Knežević, Jakovljević, Antunić, Perić, Jelić, Erak, Mitrović. Igrali su još: Vuković, Pavlović, Đumić, Malbaša, Tekić, Ratić, Ćiković, A. Knežević, Drinić.