IMT gađao ćorcima, TSC nosi velika tri boda kući

Detalj sa utakmice: H.D.Vujanović

IMT je u utakmicu protiv favorizovanih gostiju iz Bačke Topole ušao bez respekta. Viđen je otvoren fudbal od strane obe ekipe, a prvu naizgled dobru priliku imao je gostujući igrač Ćirković na isteku 8. minuta igre, kada je sam sebi izgradio poziciju za šut na nekih 13-14 metara od gola, ali je loptu uputio pravo u naručje dobro postavljenog Gordića. Gosti su potom u 14. minutu postigli pogodak preko Milovanovića, ali je isti poništen zbog ofsajd položaja u kojem se našao špic TSC-a. Igrao se 26. minut kada je Pantović propustio idealnu priliku za Bačkotopolce koju mu je pripremio Petrović, šutirao je neprecizno glavom sa svega 6-7 metara udaljenosti. Nasuprot gostima, IMT je u prvom poluvremenu uspeo samo jednom ozbiljnije da pripreti kada je Terzić izveo slobodnjak sa oko 25 metara u 42. minutu, lopta je završila metar iznad prečke.
Samo što se krenulo u nastavku dosuđen je penal za ˝traktoriste˝, nakon intervencije iz VAR sobe. Naime, Radočaj je uputio centaršut, a Petrović odigrao rukom, što u prvi mah nije primetio sudija utakmice Milanović. Lopti je prišao Miloš Luković i tukao snažno, ali van okvira gola, tako da je idealna prilika domaćih za vođstvo otišla u nepovrat. Na isteku 50. minuta gosti prave brzu kontru, Ćirković je lepim pasom ostavio Milosavljevića samog pred golom IMT-a, a ovaj je bio nestvarno neprecizan sa samo desetak metara. Isti igrač nije bio mnogo precizniji ni 4 minuta kasnije sa slične udaljenosti, gosti propuštaju još jednu dobru priliku da povedu.
Domaći igraju otvoreno, a za takvu igru umalo nisu nagrađeni u 60. minutu. Prvo je Radočaj šutirao glavom sa 7 metara, golman Ilić uz pomoć prečke zaustavlja šut, na odbijenu loptu natrčao je Terzić i opalio po njoj, ali se kao neprobojni stub na gol liniji našao Stojić i odbio je u polje. TSC je u 70. minutu najzad materijalizovao svoju ofanzivnu igru, strelac je bio Pantović sa desetak metara razdaljine, na asistenciju Kuveljića. Propuštene šanse uz pogođenu prečku i nerealizovan jedanaesterac skupo su koštale domaće igrače. Čak ni mnogo hvaljeni Miloš Luković u 77. minutu ne uspeva glavom sa 3-4 metara da savlada Ilića, bravuroznom paradom golman TSC-a sačuvao je svoj gol. Svi ovi promašaji domaćih stigli su na naplatu u 83. minutu kada su gosti iz kaznenog udarca obezbedili pobedu. Prvo je Džinović u svom kaznenom prostoru nepropisno startovao na Rakonjca, a rezervista Šoš je potom bio siguran sa ˝bele tačke˝. Promašajima ˝traktorista˝ nikad kraja, Lutovac u 5. minutu nadoknade izlazi sam pred Ilića, ali šutira pored gola i tako završava reviju promašaja igrača domaće ekipe na današnjoj utakmici.
IMT narednog vikenda igra protiv jesenjeg šampiona u Humskoj, dok TSC na severu Bačke dočekuje ekipu sa krajnjeg juga Srbije, Radnik iz Surdulice.

IMT - TSC 0:2 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Grujić Jovan i Božović Boško. STRELCI: Pantović 70. i Šoš 83.min (k.u.) (TSC). ŽUTI KARTONI: M.Luković, Terzić i Džinović (IMT), Kuveljić, Stojić, Antonić i Ćirković (TSC).
IMT: Gordić, Vukić, Glišić, L.Luković (Arsić), Terzić (Lutovac), M.Luković, Delević, Ćirković, Vuković (Džinović), Radočaj (Bilaps), Kijevčanin (Zulfić).
TSC: Ilić, Milovanović (Rakonjac), Milosavljević (Jovanović), Antonić, Stojić, Kuveljić, Pantović (Stanić), Cvetković, Petrović (Šoš), Ćirković, Vulić (Pejić).

Vojvodina 1 : 1 Mladost (L)
Napredak 1 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 1 Voždovac
Železničar 2 : 2 Novi Pazar
Radnik 0 : 3 Čukarički
IMT 0 : 2 TSC