Druga liga Zapad: Partizan Lipljan - Antena 3:1

Slučajnost ili ne?! Poslednji gost Lipljanaca na centralnom Kosmetu, južno od Ibra u tadašnjoj Super ligi Srbije bila je ekipa tadašnjeg Kruševacputa, dalekog 18. aprila 1998. godine, istorija je tako htela da posle skoro 15 godina odbojkaši Partizana ugoste neku ekipu u zvaničnoj utakmici i ponovo je to bila ekipa iz Kruševca, Antena! Rezultat u drugom planu, ipak pomenimo bodovi ostaju domaćinu pobeda Partizana od 3:1 u sjajnom ambijentu u dupke punoj hali OŠ Kralj Milutin koja je bila tesna da primi sve ljubitelje odbojke na centralnom Kosmetu, a bila je ispunjena čak pola sata pre početka utakmice. Pre početka meča lep gest domaćina za ono što su Kruševljani uradili, dodeljene su plakete, zahvalnice i slike predsedniku Kruševljana kao zahvalnost što su jedina ekipa u drugoj ligi koja je prihvatila da gostuje na centralnom Kosmetu! Burnim aplauzom je publika pozdravila gest obe ekipe. Što se same utakmice tiče furiozno su krenuli domaći odbojkaši stvorivši ubedljivu prednost na startu meča. Zahvaljujući boljem servisu stiču prednost od 7:1 koju do kraja seta rutinski čuvaju za 25:20 na kraju prvog seta. Igra poen za poen u drugom setu više je odgovarala gostima koji uspevaju da izjednače na 1:1. Kao da je to trglo domaće igrače koji nošeni sjajnom podrškom sa tribina dolaze do ubedljivog trijumfa u trećem setu od 25:13. Četvrti set je bio najinteresantniji. Sjajna borba na obe strane, podigla je publiku na noge u više navrata. Najpre osetnija prednost domaćina u prvoj polovini seta od 14:9, a onda preokret i vodstvo gostiju i finišu 20:17, međutim nisu se predavali Lipljanci i imali su snage za još jedan preokret u ovom setu za 25:22 i konačnih 3:1 u setovima. Na kraju treba napomenuti da su odbojkaši Antene odigrali još jedan zvanični meč, dan ranije u Štrpcu pobedili su Brezovicu u ranije odigranom meču 12.kola sa 3:1, a ogromnu zaslugu za to što su gosti iz Kruševaca ova dva dana bili gosti na Kosmetu i odigrali zvaničnu utakmicu posle 15 godina, ima Opština Gračanica na čelu sa gradonačelnikom Bojanom Stojanovićem, koja je gostima organizovala prevoz za Štrpce i Gračanicu, hranu i pokrila sve troškove utakmice u Gračanici, sa zadovoljstvom to ističu i ljudi iz Partizana da su konačno naišli na razumevanje i pomoć koja im je bila potrebna, a oni su za uzvrat napravili spektakl od utakmice i na kraju pobedili!

Rezultat: OK PARTIZAN LIPLJAN – OK ANTENA KRUŠEVAC  3:1  (25:20, 23:25, 25:13, 25:22)

Gračanica – OŠ Kralj Milutin. Gledalaca oko 350. Sudije: Jokanović, Bošković (Kraljevo). Delegat: Veljović (Kraljevo). Meč trajao: 1 sat i 38 minuta.

OK PARTIZAN: A.Rašić, M.Rašić, Petrov, Popadić,  N.Kostić, Karadžić, Šubarić, Dančetović (libero 1) Lekić (libero 2), Ilić, M.Kostić, Sojević. Trener: S.Rašić.

OK ANTENA: Bančetović, Betić, Marinković, B.Cekić, Jolić, Plavšić, Bogojević, Jovanović (libero), N.Cekić, Dimitrijević. Treneri: Nikolić i Milovanović.

Brezovica 0 : 3 Metalac Takovo
Partizan 3 : 1 Antena
Užice 0 : 3 Bukovica Putevi
Lučani 3 : 1 Priboj
FAP Livnica 2 : 3 Ribnica 2