Voždovac ispustio pobedu na prvoj proveri na Kipru

Na prvoj pripremnoj utakmici na Kipru, fudbaleri Voždovca ispustili su pobedu nad Vojvodinom u završnici, meč je završen rezultatom 2:1 (0:0) u korist nominalnog domaćina. Poveli su Zmajevi preko Pirgića u 67. minutu, ali su u dve akcije Novosađani preokrenuli i golovima Ivanovića i Jovanovića došla do trijumfa.

Po završetku meča u Larnaki, trener u stručnom štabu beogradskog tima, gospodin Nikola Mitić, analizirao je partiju Voždovčana.

Bitno je da su svi igrači zdravi posle utakmice. Neki od fudbalera koji su imali manje povrede dobili su odgovarajuću minutažu. Bilo je dosta dobrih stvari u oba poluvremena, utisak je sasvim zadovoljavajući. Pirgić je postigao gol po povratku u klub, što je posledica njegovog, ali i dobrog pristupa svih igrača. U drugom delu, po prosečnoj starosti bili smo u rangu omladinske selekcije, ali je stav momaka dosta zreliji nego što bi se to po godinama moglo očekivati”, rekao je Nikola Mitić.

Start utakmice obeležila je brža i aktivnija igra Vojvodine. Odmah je Katić imao posla na golu. Najpre je zaustavio šut Bukinca posle kog je Vukanović poslao odbijenu preko gola, a potom je sprečio i udarac Nikolića. Prvu priliku za Voždovac kreirali su Matić i Nešković koji su uposlili Pavlovića, ali je novajlija šutirao po zemlji pored gola. Još jednom su igrači Stare dame ozbiljno pripretili golu Zmajeva, Zukić je ostao sam na suprotnoj stativi posle centaršuta, ali je šutirao pored gola. Imao je nekoliko odličnih driblinga i pokušaja i Nikša Vujanović, ali je Carević ipak bio uspešniji. Za kraj poluvremena odigrali su Zmajevi i sjajnu akciju u kojoj je najpre Vujanović predriblao odbranu Vojvodine i uposlio Matića koji je šutirao sa distance. Do odbijene lopte najpre je došao Nešković, asistirao Flemingsu, ali je reprezentativac Jamajke ipak šutirao neprecizno.

Posle pauze su na terenu iz startne postave ostali samo Matić i Nešković, dok su pored njih dvojice istrčali i Zečević, Vukašin Pavlović, Antonijević, Vidić, Miletić, Djurić, Kolarević, Pirgić i Gudžulić na golu. Golobradi Zmajevi odmah su pokazali izuzetnu volju i želju za dokazivanjem, a propuste uspevali da nadomeste energijom. Upravo tako je i celu klupu podila na noge reakcije Luke Vidića, koji je praktično sa gol linije izbio loptu koju je Vukanović uputio. Matić je sve do 70. minuta gospodario sredinom terena, a nekoliko minuta pre izmene ukrao je loptu i sjajno pronašao Pirgića, a novajlija je mudro “bocnuo” golmana Rosića i doneo vođstvo Voždovcu. Matića je kasnije na terenu zamenio Kojić, dok je umesto Neškovića ušao Skrobonja. Držali su se izabranici Marka Savića sve do same završnice kada je najpre Ivanović uspeo da savlada Gudžulića, a samo dva minuta kasnije Jovanović je levom nogom snažno šutirao na suprotnu stativu i pogodio za pobedu svog tima.

Zmajevi će naredni meč odigrati za četiri dana kada će u formatu dva puta po 60 minuta odmeriti snage sa drugim timom Legije.

Vojvodina 3 : 3 TSC
Čukarički 4 : 3 Partizan
Novi Pazar 2 : 3 Radnički (N)
Voždovac 2 : 2 Radnički 1923
Spartak ŽK 1 : 0 Javor Matis
Mladost (L) 1 : 2 IMT
Napredak 1 : 3 Radnik
Crvena zvezda 3 : 1 Železničar