Crveno-beli rutinski savladali Cibonu

Košarkaši Crvene zvezda pobedili su ubedljivo Cibonu rezultatom 84:56 u meču 10. kola ABA lige.

Najefikasniji kod crveno belih koji su osim nekoliko uvodnih minuta, do rezultata 12:11 dominirali i uvećavali svoju prednost bio je Majk Tobi sa 23 poena i 6 skokova, dok je Luka Mitrović dodao 11.

U nedelju uveče nije bilo nikakve dileme, ekipa Crvene zvezde koja je odigrala ovaj meč bez Kuzmića, Hange i Nedovića pojačavala je ritam kako je odmicala utakmica i na kraju zabeležila ubedljivu pobedu, a trener Sferopulos ukazao priliku svima i rasporedjivao minutažu pred važne utakmice duplog kola Evrolige.

Ekipa Crvene zvezde Meridianbet u narednom kolu regionalne lige kao lider sa skorom 9-1 gostuje ekipi Mege, dok se mečevi protiv Valensije i Baskonije igraju naredne srede i petka u Španiji. Ekipa će u ponedeljak i utorak trenirati u Beogradu, a put u Valensiju sledi u utorak u popodnevnim časovima.

SC Derby 89 : 82 Mega MIS
Crvena zvezda Meridianbet 84 : 56 Cibona
Split 78 : 74 Krka
Igokea m:tel 84 : 64 Mornar Barsko zlato
Cedevita Olimpija 73 : 79 Zadar
Borac Mozzart 67 : 86 Budućnost VOLI
FMP Soccerbet 61 : 105 Partizan Mozzart Bet