"Brđani" slavili kod Ložionice

Favorizovani „brđani“ nisu lako stigli do celog plena kako to govori krajnji rezultat. „Kikersi“ su krenuli hrabro i stvorili dve velike šanse, ali je Čarapić fenomenalno odbranio šuteve Šehovića i Jovičića. Na drugoj strani, posle pokušaja Prokopijevića panterskom paradom je intervenisao Barlov. Ipak, kada e takve šanse ne iskoriste, stiže kazna. Korner je odlično izveo Mladenović,a gorostastni i danas vrlo zapaženi Krstić glavom lako matirao Barlova. Radost gostiju nije dugo trajala, jer je u 19. minutu, posle napada „kikersa“, ruom u svom šesnaestercu igrao Mladenovića,a glavni arbitar Balinovac sa Uba pokazao na belu tačku. Sajto Šehović je bio siguran za izjednačenje. Samo pet minuta kasnije sve je na stadionu iznenadio Ristić koji je šutirao sa nekih davdesetak metara, iz kolena i lopta je pored stative završila u mreži. Pokušali su domaći još jedom da se vrate u meč, ali su „brđani“ iskoristili veliki kiks odbrane domaćih, lopta je šetala unutar šesnaesterca, niko je je nije izbacio, do nje je došao Mladenović koji biva oboren i sada je dosuđen jedanaesterac za Čukarički. Matijašević je bio siguran za 1-3 što je bio i konalan rezultat prvog poluvremena. U nastavku „tvrda“ utakmica, bez mnogo prilika. Kiker je pružio snažan otpor, gosti imali veliku šansu preko Ljubinkovića, sve je odbranio Barlov. Ipak, ništa nije mogao u 88. minutu kada je posle odličnog prodora i centaršuta sa leve strane, rezervista Vujašević glavom postigao pogodak za konačan rezultat ovog meča.

Detalj sa jedne utakmice kraljevačkog Kikera

KIKER – ČUKARIČKI 1 – 4 (1 – 3)

Stadion: kod Ložionice Gledalaca: 300 Sudija: Milan Balinovac (Ub) 7 Strelci: Šehović u 19. minutu (iz jedanaesterca) za Kiker, Krstić u 15., Ristić u 24., Matijašević u 32 (iz jedanaesterca) i Vujašević u 88. minutu za Čukarički Žuti kartoni: Ratković (na klupi) i trener Todorović (Kiker), Prokopijević i Mladenović (Čukarički)

KIKER: Barlov 6,5, D. Nikilić 6 (Pantović -), Garović 6, Šehović 6, M. Nikolić 6, Vesković 6, Vuković 6,5, Davidović 6 (Ivanović -), Pribojac 6 (Đurović -), Jovičić – (Račić 6,5), Drenovaković 6 (Lišanin -).

ČUKARIČKI: Čarapić 7 (Popović -), Krstić 7,5, Bačanin 7, Prokopijević 7, Mladenović 7 (Zečević -), Denić 6,5, Miladinović 6,5, (Tašovski -), Ljubinković 6,5, Ristić 7 (Vujašević 7), Vasiljević 6,5 (Vojnović -), Matijašević 7

Igrač utakmice: Mateja Krstić (Čukarički) 7,5

RFK Grafičar : Partizan
Radnički 1923 2 : 5 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 2 OLE
GFK Jagodina : Radnički (N)
OFK Vršac 0 : 0 Vojvodina