Jesenji prvak ispratio komšije u Ljubić sa pola tuceta golova

Fudbaleri Borca 1926 proslavljaju jesenju titulu - foto: arhiva kluba

Čačani su na najlepši način krunisali polusezonu najubedljivom pobedom u lokalnom derbiju, iskoristili poraz FAP-a u Požarevcu i sa pet bodova viška poneli jesenji naslov. Prisutnih 250 gledalaca bilo je u prilici da uživa u rapsodiji "crveno-belih". Nadigrali su komšije u svakom pogledu, kontrolisali igru tokom 90 minuta tako da gosti iz Ljubića ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije pripretili. Bilo je male nedoumice kada je Polet početkom drugog poluvremena smanjio na 2:1, ali je nada trajala četiri minuta do drugog gola Milekića.

Dvostruki strelac Milekić je u 24. minutu načeo mrežu Veselinovića, nakon asistencije Kolarevića. Precizan pas Kovačevića u stranu prema Rakonjcu, koji je u situaciji jedan na jedan lako matirao protivničkog golmana za prednost od dva gola. Ujedno to je bio rezultat prvog poluvremena, koje su zebre mogle ubedljivije dobiti.

Samo što je počelo drugo poluvreme gosti su smanjili rezultat, najprisebniji u gužvi bio je jedan od trojice Veselinovića i sa nekih 7-8 metra pogodio ugao gola. Nije prošlo ni četiri minuta u listu strelaca ponovo se upisao Milekić. Odbijenu loptu iz neposredne blizine prosledio u mrežu i već se tada nazirao konačan pobednik. Za otklanjanje svake dileme pobrinuo se Vranić, na asistenciju raspoloženog pakera Kovačevića, izbio je sam ispred Veselinovića i mreža Poleta se po četvrti put zatresla. Peti gol delo je rezrviste Bogićevića, silovito je prošao po desnoj strani i iskosa, iz mrtvog ugla, pogodio malu mrežu. Tačku na vrhunsku predstavu zebri stavio je Vranić u 77. minutu, drugim golom i šestim Borca 1926.

BORAC 1926 – POLET 6:1 (2:0)

GRADSKI STADION U ČAČKU: Gledalaca oko 250. Gl. SUDIJA: Đorđe Lukić (Ljig). POM. SUDIJE: Pavle Davidović (Čačak), Lazar Jovašević (Čačak). STRELCI: Vranić 24. 50, Rakonjac 38, Vranić 52. 77, Bogićević 55 (Borac 1926) N. Veselinović 46. min. Ž. kartoni: Vranić (Borac 1926).

BORAC 1926: Stanić, Pribaković, Kolarević, Pantić, Rakonjac (Bogićević), Todosijević, Stojanović (Stevlić), Marković (Živanović), Kovačević (Savić), Vranić, Milekić (Stevanović).

POLET: S. Veselinović, Pavlović (Gavrović), Nik. Veselinović, Simić, Veljović, Kuveljić (Vasović), Nik. Veselinović, Savić (Mirković), Obrenović (Milosavljević), Grujičić, Popović (Jekić).

Borac 1926 6 : 1 Polet (Lj)
Vrelo Sport 0 : 1 Tutin
Omladinac (Z) 1 : 1 Loznica
Takovo 0 : 1 Real
Sloga 33 2 : 0 Jošanica
OFK Mihajlovac 2 : 1 Zlatibor