20.11.2023 Stevan Davidović

Novobečejci pobedom jesen začinili

Zimuju na poslednjem mestu -  FK Vojvodina Novo Miloševo (foto: Ranko Janjić)

U poslednjem 15. kolu Područne lige Zrenjanin, fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su, zbog renoviranja svog stadiona, komšijski derbi protiv Jedinstva iz Novog Bečeja odigrali u gradu kraj Tise.

Podmlađeni sastav Ivana Vujina ni u poslednjoj utakmici ove jeseni nije uspeo da zabeleži pobedu, pa će zimovati na poslednjem mestu, dok su se Novobečejci, sjajnom serijom u završnici prvenstva (na poslednje tri utakmice zabeležili su tri pobede, uz gol razliku 10:0) priključili gornjem domu.

Ovog puta komšijski derbi, koji je održan po hladnom i vetrovitom vremenu, pripao je iskusnijem, ali kombinovanom sastavu trenera Dragana Vukajlovića. Do prvog gola nije se dugo čekalo, najefikasniji u taboru Novobečejaca, Strahinja Josimović doveo je svoju ekipu u vođstvo već u 6. minutu, da bi se potom u 31. minutu u listu strelaca upisao i mlađani Marijan Ilić za 0:2, što je bio rezultatu poluvremenu.

U drugom delu utakmice, sve je bilo u znaku Novobečejaca. Posebno raspoložen za igru, posle sanirane povrede, bio je talentovani Uroš Veselinović, koji je u poluvremenu zamenio Strahinju Josimovića. Veselinović je konačno prekinuo seriju svojih promašaja na prethodnim utakmicama  i sa dva gola u 69. i 72. minutu postavio konačan rezultat 0:4.

Novobečejci su ovom pobedom jesenji deo završili na 6 mestu, sa 25 bodova, dok je Vojvodina na 16. poslednjem mestu bez osvojenog boda.

Vojvodina - Jedinstvo 0:4 (0:2)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Sudija: Marijan Gajin (Kikinda). Pomoćne sudinice: Ivana Tubić (Kumane) i Ivana Živković (Kikinda). Gledalaca: 50. Strelci: Josimović u 6, Ilić u 31, Veselinović u 69. i 72. minutu. Žuti kartoni. Kormanjoš, Petrović, M. Baštovanov, Čubrilo (Vojvodina), Kevrešanov (Jedinstvo).

Vojvodina: Rakić, Isakov (Ivanov), Kormanjoš, Malogajski, Kostić, Petrović, I. Arsenov, M. Baštovanov (Hajdu), Radnović, Savić, Čubrilo

Jedinstvo: Barkoci, Perić (Veselić), Vijatov, Kevrešanov, Mesaroški (Denis Salihović), Stojanov, Farkaš, Vrebalov, Ilić, Mihajlović (Obradović), Josimović (Veselinović).

Piše: Stevan Davidović