Zvezdari jesenje lovorike u Srpskoj ligi "Beograd"

Poslastica je ostavljena za kraj, zatvaranje jesenje polusezone obeležio je duel pre ovog kola dva vodeća tima Srpske lige "Beograd". U direktnom sudaru Zvezdare i Zemuna pala je odluka ko će prezimeti na vrhu tabele, a to su zahvaljujući nerešenom ishodu ˝bulke˝. Gosti su bili hendikepirani nemogućnošću podrške svojih vernih "Taurunum boysa" koji zbog incidenta u prethodnom kolu protiv "građevinara" imaju zabranu pristupa na tribine.
Oba rivala u prvom poluvremenu igraju rezervisano, važnost utakmice je sputala igrače da pokažu svoje umeće. Nema smišljenih akcija, igra se nepovezano, čak nema ni puno duela. Jedino vredno pomena su šutevi Jankovića i Gusnića u dva navrata na gol gostiju sa preko 20 metara, golman Zemuna je ostao nesavladan.

Utakmica je bez ritma i u nastavku, šteta jer su tribine na Bulbulderu bile dobro popunjene. Prva ozbiljnija prilika viđena je tek u 65. minutu kada se Tabaković našao na 7-8 metara od gola Zvezdare, ali je traljavo šutirao pravo u naručje Borjana.

Igra dobija na tempu u poslednjem kvartalu, a u 72. minutu hrabrom intervencijom, padom u noge, golman gostiju Stošić otklanja opasnost ispred usamljenog Gusnića. Poslednju dobru šansu za gol imao je domaći tim u 87. minutu, slobodan udarac sa 18 metara izveo je Vukićević, međutim loptu je poslao dobra dva metra iznad gola. Nije bilo golova, ali je bilo čak 9 žutih kartona, a najbolji akteri današnjeg duela bili su delioci pravde. Nerešenim rezultatom mogu biti zadovoljniji domaći igrači, jer su sa 34 boda osvojili jesenju titulu.

ZVEZDARA - ZEMUN 0:0

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Rajković Miloš. ŽUTI KARTONI: Bjedov, Pavlović i Janković (Zvezdara), Đalović, Bacanović, Mijailović, Svetličić, Subotić i Bogdanović (Zemun).
ZVEZDARA: Borjan, Janković, Gusnić, Avramovski, Pavlović, Nišavić (Daničić), Vukićević, Bjedov (Kuzmanović), Milosavljev, Cvetković (Jakovljević), Jovanović.
ZEMUN: Stošić, Stojanović, Božić, Jovanović (Kiso), Đalović, Mijailović, Tabaković, Svetličić (Subotić), Bacanović (Stanojčić), Miletić (Bogdanović), Pavlović.

Teleoptik 2 : 0 Jedinstvo
GSP Polet Dorćol 1 : 3 Sinđelić
Brodarac 4 : 1 Studentski grad
Rad 2 : 0 Radnički
Zvezdara 0 : 0 Zemun
Torlak 1 : 2 PKB