Novi "het-trik" Rastka Nikolića za titulu jesenjeg prvaka

U poslednjem ovogodišnjem meču pred svojom publikom a predposlednjem u jesenjem delu sezone u Zoni "Istok", fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 ubedljivo su savladali Rtanj iz Boljevca rezultatom 3:0. Dva bivša srpskoligaša „beli labudovi“ sa Timoka i „sivi sokolovi“ sa Rtnja nisu igrali u kompletnim sastavima, ali to nije smetalo razigranim Zaječarcima, da kolo pre kraja prvog dela prvenstva prezime na prvom mestu na tabeli i da na svoj konto upišu još jednu radost za miran zimski san i lepršavo proleće na putu ka ekspresnom povratku na srpskoligaškoj sceni.

U zimskoj pauzi u prijateljskoj utakmici, Boljevčani su pod Kraljevicom pobedili Timokovce rezultatom 0:2, što ih je okuražilo pred ovaj susret, pa su se ovoga puta opustili i umesto (ne)očekivane pobede doživeli su očekivan poraz, od jačeg i kvalitetnijeg rivala u plavo belim dresovima. Zaječarci su od početka susreta bili bolji tim, stalno su napadali a u 23. minutu mlađani goldeter Rastko Nikolić je posle jedne lepe i uigrane akcije, iz prve šutirao i pogodio mrežu gostiju za vođstvo od 1:0 što je bio i krajnji rezultat u prvom poluvremenu.

Na 2:0 povisio je isti igrač na samom startu drugog dela utakmice, posle greške u odbrani boljevčana. Nakon gužve u šesnaestercu i odbijene lopte od noge levog beka gostiju Marjana Buzeja, Rastku Nikoliću nije bilo teško da sa pet metara volej udarcem savlada golmana Nikoli Trailovića.

Konačan rezultat postavio je takođe Rastko Nikolić u 85. minutu igre kome je ovo drugi "het-trik" u ovoj polusezoni. Sa trinaest postignutih pogodaka na deset odigranih utakmica prvi strelac zaječaraca je trenutno i prvi strelac Zone „Istok“. Za petama mu je Stefan Todorović iz ekipe Tanasko Rajić koji je postigao jedan gol manje.

Imao je plavokosi napadač još dve lepe prilike za „petardu“, ali se istakao iskusni golman Nikola Trailović, uhvativši loptu koja je išla u sam gornji ugao. I gosti su imali jednu zrelu priliku ali je nisu iskoristil, zahvaljujući odličnoj intervenciji golmana Lazara Dubljevića koji sve bolje brani i pokazalo se da je prava zamena za povređenog kapitena Aleksandra Jovanovića.

TIMOK 1919 - RTANj 3:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 150. Sudija: Srđan Anđeloković (Bor), pomoćnici Aleksandar Matejić (Niš) i Janko Cvejić (Knjaževac). Strelac: Rastko Nikolić u 23, 48, 85. minutu. Žuti žartoni: Dušan Milosavljević (Timok 1919), Miloš Lazarević (Rtanj).

TIMOK 1919: Dubljević, Cvetković, Bogojević, U. Nikolić, R. Nikolić, Vanić, Antunović (Zdravković), Stojadinović, Ilić, Trukić (Ristić), Milosavljević (Stanojević)
RTANj: N. Trailović, Žurkić (Vučković), Buzej, Petrović, Stanković, O. Trailović, Božinović, Morina, Lazarević (Matić), Dujkić, Jovkić.