Gradske lige Šapca: Rudar DCR jesenji prvak Pocerine, Mačva čeka svog

Samo jednu naspram četiri pobede zabeležili su domaćini grupe Pocerina u poslednjem jesenjem kolu. Tu jednu ostvario je Rudar zahvaljujući kojoj će nastavak takmičenja sačekati kao jesenji prvak. Sedmi uzastopni trijumf, teže nego što su verovatno očekivali, došao je protiv Jedinstva (4:2). Vodili su u 54. minutu sa dva gola razlike, ali je ekipa iz Male Vranjske do kraja dva puta uspevala da dođe do samo jednog gola zaostatka. Rudar je imao spremne odgovore i u tim slučajevima su veoma brzo postizali nove golove, i to preko Ivana Tomića. Mnogo teže ceo plen u Metliću osvojila je Mladost Sv. Izuzetan start meča imao je domaćin koji je već nakon 8. minuta vodio sa 2:0, međutim, gosti su se konsolidovali i izjednačili u istom periodu igre. Početkom drugog Metlić dolazi do novog vođstva, ali su imali peh po pitanju povreda zbog čega su izgubili na ritmu , a gosti su to znali da iskoriste kako bi preokrenuli rezultat na 3:4. I Jelen će ostati na samo dva koraka od lidera jer je imao uspešno gostovanje kod komšija u Cerovcu (1:3). Sva tri gola postigli su pre nego što su domaći uzvratili, i to preko različitih igrača. Treba napomenuti da se ovaj derbi susret završio bez javnih opomena. Identičan rezultat imamo i u utakmici odigranoj u Koceljevi, gde su akteri bili Borac BTG i Zablaće. Razlika je u kretanju rezultata, koji je pored početnog bio poravnat i na 1:1 u 49. minutu, no on je bio na snazi tek nekih 60 sekundi pošto su Zablaćani preko Srđana Radivojevića ponovo stekli prednost. Svojim drugim golom (85‘) pobedu gostiju potvrdio je Nikola Damnjanović. Veoma uspešno Bojić je priveo kraju polusezonu. U poslednje četiri utakmice osvojili su 10 bodova, i pri tome slavili su protiv komšija iz Slatina na njihovom terenu (0:2). Na isteku sat vremena igre postignut je prvi pogodak u režiji Marka Živanovića. Jedanaesterac u 75′ sigurno je izveo Milan Ostojić za konačnih 0:2. Na polovini takmičenja Rudar je i dalje neporažen uz 23 osvojena boda, što je za dva više od najbližih takmaca – Mladosti Sv. i Jelena. Zablaće (18) će vrebati svoju šansu, i tu se tabela već razdvaja jer Galeb ima šest bodova manje. Dvocifreni su još Jedinstvo i Bojić (10), Borac ima bod manje od njih, Mladost Sl. tri, a Metlić je i dalje u negativnom saldu sa početka (-3).

Na drugoj strani, u grupi Mačva, gotovo da nismo imali ni trunku neizvesnosti. Najmanjom razlikom kojom je jedan tim slavio bila je tri, a najveća osam golova. Ta najubedljivija pobeda pripisuje se Torpedu nad Romom (9:1). Postizali su domaći golove gotovo u svakoj deonici meča, od čega pet puta Nemanja Rajić i tri Nemanja Vorotović. Omladinac je raspolagao sa samo 10 igrača protiv Sloge koja je na prvi gol čekala do 40. minuta. Nakon toga, pogotovo u drugom poluvremenu, sve je bilo značajno lakše i gosti su postigli još četiri za visokih 0:5. Prema očekivanju i najavi, Sanrajs je takođe igrao za gol više protiv Napretka (7:0) radi opstanka na prvom mestu tokom zime. Sa ovim trijumfom napravili su gol razliku +29, što je u ovom trenutku za devet više od Sloge koja će u naredna dva vikenda odigrati preostale utakmice. Partizan je u duelu protiv Savaciuma posao završio već za nepunih 45 minuta. U 41. vodio je sa 4:0, sa po dva gola Aleksandra Grkovića i Nebojše Mijailovića. Drugi period protekao je mirno, tek uz počasni pogodak Luke Pantelića (61′) za goste. Proleter je protiv Culjkovića utakmicu počeo sa osmoricom, tako da gosti nisu imali problema da ostvare pozitivan rezultat. Meč je prekinut u 40. minutu pri rezultatu 0:3 jer su domaći ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu. Sanrajs je ostao neporažen, prilikom čega je sakupio dva boda manje od maksimalnih 27. Sloga (19) će težiti tom učinku, a Torpedo (18) što manjem zaostatku. Roma je sigurna na četvrtom sa 14, u društvu Partizana i Omladinca koji imaju po 13. Donji deo tabele predvodi Culjković (9), ispred Savaciuma (7), Napretka (4) i Proletera (0).

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium : Roma - Odžino selo
Sloga 2 : 0 Culjković
Napredak : Partizan
Omladinac 2013 : Torpedo 1924