Hrabri IMT u nadoknadi poklekao pred Partizanom

Prva zvanična prvenstvena utakmica između IMT-a i Partizana privukla je na popularni ˝krov˝ solidan broj ljubitelja ˝bubamare˝. Sjajno su domaći otvorili utakmicu postigavši pogodak na samom početku, igrao se 5. minut. Brz kontranapad je poveo Kodžić, uposlio Luku Lukovića čiji šut brani na kratko Jovanović, a odbitak Vukić šalje u mrežu. Nakon dva minuta, na drugom delu terena, Saldanja šutira iz dobre pozicije, siguran na golu IMT-a je Gordić.
Partizan je ubrzao ritam, želi što pre do izjednačenja, ali na golu domaćih pouzdani Gordić sigurnim intervencijama zaustavlja nekoliko šuteva sa distance između 15 i 20 metara. Igrao se 27. minut kad se golman domaćih istakao još jednom sjajnom odbranom posle šuta Severine sa desetak metara iskosa. Potom treba izdvojiti i sjajno izveden slobodan udarac Kanutea sa oko 25 metara u 36. minutu kada je ciljao donji desni ugao, Gordić se ispružio koliko je dug i vrhovima prstiju loptu poslao u korner. Tako je IMT do odmora sačuvao rano stečenu prednost isključivo zaslugom svog pouzdanog golmana.

Odmah su crno-beli krenuli sa atacima u nastavku, a Kalulu u 47. minutu biva zamalo neprecizan sa 12-13 metara udaljenosti. Da domaći imaju ubitačnu kontru pokazali su i u 56. minutu, Radočaj je sa krila pogodio na petercu Kodžića, koji je prosto ˝probušio˝ mrežu sa te razdaljine. Gosti su ubrzo postigli pogodak preko Stojkovića, ali je isti nakon intervencije iz VAR sobe poništen. Partizan ipak u 70. minutu smanjuje zaostatak, strelac gola bio je Brazilac Saldanja sa nekih 12 metara po zemlji.

Gosti su sve dali na napad ostavivši rupu u odbrani što umalo brzonogi Radočaj nije iskoristio u 78. minutu, ali se isprečila prečka. Partizan je zatim ogromnu priliku da izjednači imao u 87. minutu kada je Saldanja sa tri metra promašio gol posle kornera koji je izveo Natho. Veliki borac Belić je u 90. minutu uspeo da izbori penal za svoju ekipu koji je sigurno realizovao Natho. Zaustavno vreme je bilo kobno po domaće, igrao se 5. minut nadoknade kada je rezervista Nikolić totalno preokrenuo rezultat. Partizan je pobedio IMT, možda i nezasluženo, ali odlučilo je veće iskustvo i izbor igrača.
Posle dvonedeljne reprezentativne pauze prvenstvo se nastavlja utakmicama 7. kola kada će IMT u Niš na noge Radničkom, dok Partizan dočekuje Radnik iz Surdulice.

IMT - PARTIZAN 2:3 (1:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 1500. GL.SUDIJA: Ilić Pavle. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Živković Marko. STRELCI: Vukić 5. i Kodžić 56.min (IMT), Saldanja 70, Natho 90+1. (k.u.) i Nikolić 90+5.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: L.Luković, Šedrak i Delević (IMT), Saldanja i Menig (Partizan).
IMT: Gordić, Savić, Vukić (Stefanović), Glišić, L.Luković (Delević), M.Luković, Ćirković, Kodžić (Stamenić), Radočaj, Kijevčanin (Šedrak), Lambulić.
PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Ilić, Antić, Marković, Severina (Zahid), Kanute (Natho), Menig (Nikolić), Saldanja, Kalulu, Belić.

Vojvodina 2 : 1 Radnički 1923
Javor Matis 1 : 0 Radnički (N)
IMT 2 : 3 Partizan
Radnik 0 : 1 TSC
Železničar 2 : 2 Čukarički
Crvena zvezda 2 : 1 Novi Pazar