02.02.2013 N.Pavlović

KMF Fontana iz Čačka ove godine slavi punolestvo

Klub malog fudbala Fontana Čačak osnovan je 1995. godine kao prvi klub malog fudbala u zapadnoj Srbiji. Na čelu sa Mikanom Stevanićem klub osvaja dve uzastopne titule prvaka Jugoslavije u periodu od 1997-2000. godine igrajući sve utakmice kao gost pošto u Čačku nije postojala odgovarajuća hala. KMF Fontana Čačak bila je učesnik najmasovnijeg evropskog takmičenja u malom fudbalu 1998. godine u Genku ( Belgija) osvojivši treće mesto u Evropi.

Klub se posle nekoliko sezona pauze ponovo uključio u takmičenje. U sezoni 2010/2011. Fontana je učestvovala u Regionalnoj futsal ligi Zapad i već posle jedne sezone ostvarila plasman u viši rang. Posle jesenjeg dela Druge futsal lige Zapad Fontana je jesenji prvak, osvojivši jesenju titulu pobedom u Novom Pazaru nad istoimenom ekipom, prekinuvši niz domaćina od tri godine bez izgubljenog boda na svom terenu. Pored pbede na vrućem ternu u Novom Pazru 6:3, sa gostovanja su još doneli bodove iz Prijepolja pobedivši Šupski Rubin sa 9:6, i Uzice su savladali sa 7:3. Na svom terenu su slavili, protiv Kolorada i Krčagova sa 5:2, protiv Bajine Bašte bilo je 8:4, a susret protiv Ekonomca registrovan je rezultatom 3:0. Dva puta su teren napustili pognute glave, u Kragujevcu protiv Mašinca kada je bilo 7:5 a na svom parketu savladao ih je Partenon sa 5:4. Posle prvog dela takmičenja osvojili su 21. bod i zauzimaju prvo mesto, bod manje ima Novi Pazar, a Partenon je ostavrio učinak od 18. bodova. Rezultati u prvenstvu nisu slučajno došli, Fontana je osvojila i KUP Zapadne Srbije. U prvom kolu savladali su Krčaggovo u Užicu sa 7:4, a potom Novi Pazar sa 2:1 na svom terenu.

U polfinalu, bez teškoće su sa 5:1 nadigrali Ekonomac i dolazi finale. Voljom žreba, Čačani su ugostili Mašinac i ostvarili uspeh, slavili su sa 6:4 i zasluženo osvojili pehar u trajno vlasništvo, dar FSRZS. Za dupli uspeh, zaslužni su svi igrači, ali malo više kapiten kapiten Miloš Ristanović.

Posle dve šampionske titule osvojili smo Kup zapadne Srbije, a već od naredne sezone želimo da u Čačak vratimo i titulu prvaka države. Prelep ambijent u finalnoj utakmici Kupa u prepunoj hali u Čačku , još jednom je pokazao da su Čačani željni lepih poteza majstora na „petoparcu“. Ulaz na naše utakmice je besplatan, pa poseta na našim utakmice više nije iznenađenje. Nakon osvajanja jesenje titule Druge futsal lige Zapad pojačali smo dodatno tim, a zadržali smo okosnicu ekipe. Pored starosedelaca Ristanovića, Markovića, Spasojevića, Karovića, Ćetenovića, Teofilovića i Melentijevića klub su zimus pojačali Vladan Stojković (Krčagovo), Vladimir Milinković ( Spartak), Darko Bjelić i Aleksandar Božović (Prijevor). Treba istaći da Druga futsal liga Zapad nikad nije bila jača. Nema lakih utakmica, mala je razlika između ekipa, a FSRZS na čelu sa direktorom lige Dejanom Prodanovićem ove godine podigli su takmičenje na najviši nivo, rekao je Miloš Stevanić, sportski direktor kluba. Pobedu u Kupu zapadne Srbije igrači Fontane posvetili su Milovanu Ristanoviću bez koga su ostali pre nekoliko meseci.

Fotografija: KMF Fontana iz Čačka, jesenji prvaci i osvajači KUP-a FSRZS

Partenon 5 : 4 Krčagovo
Užice 6 : 9 Mašinac
Ekonomac 2 9 : 2 Bajina Bašta
Fontana 1 : 1 Novi Pazar
Župski Rubin 0 : 3 Metalac Kolorado