Remi Mladosti i Čukaričkog u prvom pripremnom meču pred početak sezone

Remi Mladosti i Čukaričkog u prvom pripremnom meču pred početak sezone--

Mladost – Čukarički 2:2 (1:2)

Stadion Mladost u Lučanima. Strelci: 1:0 – Mirić u 10, 1:1 – Endijae u 27, 1:2 – Endijae u 34, 2:2 – Stanisavljević u 55. minutu.

MLADOST: Stamenković, Ćirković, N. Žunić, Joksimović, F. Žunić, Varjačić, Udovičić, Radivojević, Marković, Veličković, Mirić. Drugo poluvreme: Stamenković, Maksimović, Vesnić, Leković, Obućina, Pribaković, Tumbasević, Milanović, Tomić, Stanisavljević, Sremčević.

ČUKARIČKI: Belić, Rogan, Subotić, Ćalasan, Ričard, Kovač, I. Miladinović, Janković, Ivanović, Tomović, Endijae. Drugo poluvreme: Filipović (Samurović), Stevanović, Kovačević, Serafimović, Tošić, Sisoko, M. Stojanović, Tomović, Nikčević, Vidosavljević, Spasojević.

U prvom prijateljskom meču pred početak nove sezone Mladost i Čukarički odigrali su nerešeno u Lučanima. Oba trenera Savić i Kerkez odigrali su po poluvreme sa različitim timovima, a na kraju nije bilo pobednika – 2:2. Povela je Mladost pogotkom Mirića u desetom minutu, preokret je režirao Endijae golovima u 27. i 34, a konačan rezultat postavio je Stanisavljević u 55. minutu.

Mladost je bolje počela, bila je agresivnija, imala je i bolje šanse na startu meča. Imali su odličnu priliku već u drugom minutu meča, ali je posle ubacivanja iz kornera Marković glavom iz idealne pozicije šutirao preko gola. Uzvratio je Čukarički u petom minutu, Janković je proigrao Tomovića, koji je sa 12 metara šutirao pravo u golmana Stamenkovića.

Lučanci su poveli u desetom minutu. Posle ubacivanja iz slobodnog udarca, lopta je preletela odbranu Brđana, došla je do iskusnog Mirića, koji je izuzetno preciznim udarcem sa 14 metara plasirao loptu u suprotni Belićev ugao – 1:0. Zaigrao je potom Čukarički mnogo bolje, do kraja su belo-crni imali inicijativu, uspeli su i da preokrenu.

Najava tog preokreta bio je pokušaj Ivanovića, koji je u 26. minutu promešao odbranu Mladosti, a potom je bio zamalo neprecizan sa ivice šesnaesterca. Ipak, samo minut kasnije najlepša akcija na utakmici, Kovač je dodao do Ibvanovića, obvaj je uposlio Endijaea, koji je preciznim udarcem savladao Stamenkovića – 1:1. Slična akcija viđena je i u 32. minutu, ovoga puta Tomović je dodao do Endijaea, čiji šut je odbranio iskusni golman Lučanaca.

Ipak, Stamenković je bio nemoćan u 34. minutu, ponovo su akciju kreirali Tomović i Endijae, a Senegalac je ovoga puta bio nepogrešiv sa 13 metara – 1:2. U nastavku meča oba trenera, Savić i Kerkez, pružili su šansu novim igračima. Lučanci su ponovo bolje počeli, pa su već u 55. minutu izjednačili, posle odličnog centaršuta sa desne strane Stanisavljević je glavom smestio loptu u Filipovićevu mrežu – 2:2.

Ponovo je Čukarički preuzeo inicijativu posle primljenog gola, pa je u kratkom vremenskom intervalu imao dve odlične prilike. Prvu, u 64. minutu kad je u kontranapadu Vidosavljević odlično upolsio Tomovića, čiji je udarac sa deset metara iskosa sa leve strane odbranio Stamenković. Golman Lučanaca bio je nepomičan tri minuta kasnije, ali je lopta posle udarca Stevanovića iz slobodnog udarca sa 17 metara otišla zamalo pored stative njegovog gola.

Crvena zvezda 2 : 2 Novi Pazar
TSC 1 : 1 Vojvodina
Čukarički 2 : 1 Radnički 1923
Partizan 2 : 1 Voždovac