Južnobanatska liga 30. kolo: BAK novi Vojvođanski ligaš

Prvaci Južnobanatske lige fudbaleri BAK

Na oproštaju od svojih navijača i osvojenog prvog mesta domaći fudbaleri su na kraju meča dobili pobednički pehar od Komesara za takmičenje Zorana Janovića. Gosti iz Alibunara došli su sa devetoricom igrača i nisu mogli ozbiljnije da pruže otpor novom Vojvođanskom ligaš koji je u prvom poluvremenu postigao osam pogodaka.

U drugom poluvremenu u 52. minuti posle povrede četvorice igrača Budućnosti iz Alibunara sudija Miljušević je odsvirao kraj utakmice, jer su gosti ostali sa šestoricom igrača na terenu nedovoljno za nastavak utakmice.

BAK-Budućnost (A) 8:0 (8:0)

Bela Crkva. Gledalaca: 250. Sudija: Mateja Miljušević (Vršac) 7. Strelci: Stefanović u 2. autogol, T.Kračunjel u 4, Simić u 15, 16 i 33, Anđelić u 19 i 27, M.Kračunjel u 38. minuti. Igrač utakmice: Simić.

BAK: Sedljak -, Koci 7,5, T.Kračunjel 8, Starović 7,5, Simić 8,5, N.Paunović 7,5, M.Kračunjel 7,5, Milković 7,5, Jovanović 7,5, M.Paunović 7,5, Anđelić 8.

BUDUĆNOST (A): Despotovski 5, Stefanović 5, Martinović 5, Trifu 5, Jović 5, Balaž 5, Kovačević 5, Stanisavljević 5, Rakić 5.

Rezultati i tabela Južnobanatske lige 30. kolo

Pančevo. Rezultati Južnobanatske lige trideseto kolo: Sloga (Pl)-Sloga (BNS) 3:2, Partizan (U)-Karaš (J) 2:1, Dolina-Crvena Zvezda (Pav) 4:0, Vulturul -Partizan (G) 6:4, Hajdučica-Spartak 1911 2:4, BAK-Budućnost (A) 8:0, Potporanj-Dolovo 3:2, Unirea-Glogonj 4:1.

Tabela Južnobanatske lige trideseto kolo: BAK 63, Sloga (Pl) 54, Spartak 1911 50, Dolina 48, Dolovo 47, Vukturul 44, Glogonj 43, Sloga (BNS) 42, Hajdučica 41, Budućnost (A) 39, Crvena Zvezda (P), Potporanj 38, Unirea 36, Partizan (G), Partizan (U) 33, Karaš (J) 26 bodova.

Prvak BAK (Bela Crkva) sledeće sezone takmičiće se u Vojvođanskoj ligi Istok, drugoplasrana Sloga (Plandište) igraće baraž sa ekipom Rusanda (Melenci) za popunu Vojvođanske lige Istok. Ispali su Karaš (Jasenovo), Partizan (Uljma) i Partizan (Gaj).

Novi članovi su Jedinstvo Stević ispalo iz Vojvođanske lige Istok, Radnički (Baranda) prvoplasirani Južnobanatske lige Zapad, Ševac (Kusić) prvoplasirani Južnobanatske lige Istok i novi član biće pobednik baraža Budućnost (Banatski Brestovac) i Banatul (Lokve).