Porazom u Trsteniku Morava iz Ćuprije prepustila lidersko mesto Rembasu

Detalj sa utakmice Trstenik PPT - Morava (foto: D.Ivanović)

U 28. kolu Zone ’’Zapad’’ derbi susret odigran je u Trsteniku na stadionu kraj Morave, gde je domaćin Trstenik PPT boljom i agresivnijom igrom tokom celog susreta, uspeo da savlada do tada lidera na tabeli ekipu Morave iz Ćuprije rezultatom 3:1, poluvreme 2:0 pošteno i zasluženo.

Ovaj susret pratio je veliki broj gledalaca koji su došli da bodre svoje ljubimce u borbi za vrh tabele. Oni su im se odužili otvorenom, fer i korektnom igrom i na kraju pobedom. Posle ovog odigranog prvenstvenog kola, vodeću poziciju sada je preuzela ekipa Rembas iz Resavice. Utakmicu je vodio glavni sudija Nikola Drašković iz Kruševca sa pomoćnicima Nenadom Milojevićem iz Rekovca i Dušanom Ljubisavljevićem iz Despotovca. Delegat i kontrolor bio je Boban Milošević.

Mnogi su rekli na kraju utakmice da je ovo bila najbolja fudbalska partija trsteničana u ovom prvenstvu, zadovoljan je i šef stručnog štaba Milan Milić ali i članovi uprave kluba, na kraju su fudbaleri oba tima nagrađeni aplauzom. Prvi pogodak posle prodora po levoj strani i lobovanja golmana gostiju postigao je golgeter trsteničana i najbolji strelac lige Nikola Miljković u 22. minutu, lep precizan šut sa preko 20 metara. Na 2:0 rezultat je povisio Petar Aksentijević najpre u 26. minutu iz precizno izvedenog slobodnog udarca sa preko 25 metara, a zatim i u 5.7 minutu posle asistencije 3:0  za domaće. Jedini pogodak za goste postigao je Danilo Đurić u 66. minutu.

Posle ovog odigranog kola trsteničani su i dalje na četvrtom mestu tabele sa 61 bodom i sa teoretskim šansama za vrh tabele s' obzirom da predstoje još dva prvenstvena kola, u narednom 29. kolu gostuju u Kruševcu kod ekipe Majdevo-Kupci, a Morava kući dočekuje ekipu Mladog borca iz Sedlara