"Građevinari" sa igračem manje stigli do boda protiv neugodnih Sremaca

Rad se nalazi u nezavidnom položaju na tabeli pa je danas protiv Sremaca krenuo agresivno od samog početka. Gosti su im na to uzvratili, igraju otvoreno i bez kalkulacija. "Građevinari" od 24. minuta nastavljaju sa 10 igrača, jer je Vidović zbog pogibeljnog starta nad Ristovićem zasluženo isključen.

Gosti prvi prave šansu u 30. minutu, posle jednog centaršuta najviši u skoku je Đorđević, loptu je glavom prosledio na drugu stativu gde se našao usamljen Spasojević, koji je sa svega par metara udaljenosti promašio čitav gol. Polako se stezao obruč oko gola Rada, ali do promene rezultata u prvom poluvremenu nije došlo.

Radnički u nastavku dolazi u vođstvo u 51. minutu, posle udarca iz ugla najviši u skoku je Ignjatović i trzajem glave loptu iz blizine šalje u gol. Iako sa igračem manje domaći kreću da igraju ofanzivnije i uspevaju da izjednače u 61. minutu. Prvo je Markišić šutirao snažno sa dvadesetak metara, Dragićević je loptu kratko odbio na noge Živojinoviću koji je iz prve šalje u mrežu.

Sve do 79. minuta nije viđeno ništa zanimljivo, a tada je Đorđević pokušao sa 8 metara atraktivno makazicama da savlada domaćeg golmana Đurkovića, ovaj je bio dobro pozicioniran i sigurno ukrotio šut. Mnogo precizniji Đorđević je bio u 86. minutu. Glavom je uspeo da savlada nemoćnog Đurkovića udarcem sa 5-6 metara. Rad se ne predaje i rezervista Živojinović svojim drugim pogotkom na asistenciju Abrega izjednačuje rezultat u drugom minutu nadoknade. Veliki bod za "građevinare" obzirom da su veći deo utakmice odigrali sa igračem manje.

U 24. kolu koje je na programu narednog vikenda Rad ide na noge Mačvi u Šabac, dok će Mitrovčani ugostiti vodeći IMT.

RAD - RADNIČKI (SM) 2:2 (0:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Đorđević Nikola. POM.SUDIJE: Živković Marko i Govedarović Aleksandar. STRELCI: Živojinović 61. i 90+2.min (Rad), Ignjatović 51. i Đorđević 86.min (Radnički SM). ŽUTI KARTONI: Mladenović, Markišić i Mihajlović (Rad), Spasojević (Radnički SM). CRVENI KARTON: Vidović 24.min (Rad).

RAD: Đurković, Abrego, Gašić (Živojinović), Mihajlović, Mladenović, Markišić, Arsić (Stojković), Mitrović, Vidović, Đ.Jovanović, V.Jovanović (Ratković).

RADNIČKI (SM): Dragićević, Miodragović, Ivić, Ristović (Isailović), Ignjatović, Petrović, Đorđević, S.Ilić (Čarapić), Spasojević, Vujić (Gajić), Grbović.

Jedinstvo (Ub) 2 : 0 OFK Vršac
Trayal 2 : 1 RFK Grafičar
RFK Novi Sad 1921 0 : 0 GFK Sloboda
Zlatibor 1 : 1 Radnički (NB)
Železničar 1 : 0 Inđija Toyo Tires
IMT 2 : 1 Metalac