Pobeda plavo-belih nad Požarevljanima u Kučevu

OFK Beograd je slavio u drugoj pripremnoj utakmici na glavnom delu zimskih priprema koje se održavaju u Kučevu. Savladan je Mladi radnik 1926 iz Požarevca rezultatom 2-0 (1-0), a strelci su bili Kaluđerović i Kudrić.

Viđena je utakmica solidnog tempa sa nadmoćnošću plavo-belog tima tokom cele utakmice. Nije bilo previše šansi u prvom delu meča, a u nastavku igre su igrači sa Karaburme propustili da postignu još barem 3-4 pogotka. Prva postava je odigrala 65. minuta da bi nakon toga u igru ušli sveži igrači i već umorni protivnik tada nije mogao da pruži jači otpor.

OFK Boegrad: Stanković, Marinković, Đermanović, Gojković, Stanković, Plavšić, Smiljanić, Kasalica, Stojanović, Radić i Kaluđerović. Igrali su još i Sušić, Morović, Mrkela, Čermelj, Janković, Avramovski, Koca, Todorović, Stojančić, Halabrin, Kudrić, Marković, Stojković, i Milinović.

Utakmice u Kučevu:

15. februar FK REAL Podunavci - OFK Beograd 1-1 (Plavšić)
19. februar - OFK Beograd - FK MLADI RADNIK 1926 Požarevac 2-0 (Kaluđerović, Kudrić)
23. februar u 11h - FK SELJAK Mihajlovac
23. februar u 14h - FK SLOGA Petrovac na Mlavi

Pre Kučeva je odigrano četiri meča:

27.01.2023. OFK Beograd - OFK Žarkovo 5-1 (Stojanović, Stojančić, Gojković, Panić, Milinović)
01.02.2023. FK Omladinac (NB) - OFK Beograd 2-1 (Bajić)
03.02.2023. OFK Beograd - Torlak 3-1 (Kudrić 2x, Kasalica)
10.02.2023. Grafičar - OFK Beograd 3-0

Budućnost 6 : 0 Prva iskra
Ušće Novi Beograd 0 : 1 Brodarac
Teleoptik 3 : 0 Torlak
Zvezdara 2 : 5 Radnički (O)
Borac 0 : 1 Zemun