Ivanjičani istkali tepih u Šumicama

Posle više od mesec i po dana pauze nastavljeno je elitno futsal takmičenje, a u pauzi prilično oslabljenoj ekipi domaćih suprotstavio se, iako sa dna tabele, veoma homogen sastav iz Ivanjice. Čvrsti gosti su ušli hrabro u meč, igraju otvoreno sa namerom da odnesu ceo plen iz prestonice, a posle predivne kombinacije Stojkovića i Rakića ovaj potonji ih dovodi u vođstvo u 5. minutu.

Domaći su najozbiljnije pripretili u 10. minutu kada je Pešić šutem sa 10 metara  uzdrmao prečku. Ivanjičani su vođstvo uspeli da zadrže sve do 16. minuta kada je na dodavanje Borisavljevića rezultat poravnao Ljujić. Igrao se 19. minut kada je Remović izgubio loptu ispred svog šesterca, a lucidni Pešić iskoristio poklon i preokrenuo rezultat, FON na odmor odlazi s golom prednosti.

Puno ofanzivnije su krenuli gosti u nastavku, ne koriste par prilika da izjednače rezultat, u odsudnim momentima njihovim strelcima nedostaje koncentracije. Na 2:2 je pak poravnao Vukašinović u 28. minutu, mora se navesti da je tom golu kumovao slabom intervencijom domaći golman Josimović. Josimović je krivac za novo vođstvo gostiju u 31. minutu, posle lošeg pasa ka saigraču lopte se dokopao Rakić i poslao u praznu mrežu. ˝Žuta minuta˝ za domaće, nakon samo nekoliko sekundi Ivanjičani su poveli sa 4:2 preko Gligorija Lišanina.

Upinju se domaći ne bi li izmenili rezultat u svoju korist, igraju sa 6 igrača u polju, bez golmana, ali fenomenalni Rakić dva minuta pre kraja posle solo prodora povećava preimućstvo. Konačnih 6:2 za Ivanjičane postavio je Stojković u 39. minutu i zaključio ovu veoma dopadljivu utakmicu. Narednog vikenda fonovci gostuju u Novom Pazaru u uvek ˝vrućoj˝ dvorani ˝Pendik˝, dok Ivanjica kod kuće bije veoma važnu bitku za opstanak protiv Vranja.

BEOGRADSKI FON - IVANJICA 2:6 (2:1)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Ristić Danijel i Zlatković Dalibor. STRELCI: Ljujić 16. i Pešić 19.min (FON), Rakić 5, 31. i 38, Vukašinović 28, G.Lišanin 31. i Stojković 39.min (Ivanjica).
BEOGRADSKI FON: Josimović, Petrašević, Lazić, Šljukić, Pešić - rezerve: Makivić, Milutinović, Marjanović, Ljujić, Pajković, Cakić, Borisavljević, Nenadić.
IVANJICA: Đ.Lišanin, Nikolić, Rakić, G.Lišanin, Vukašinović - rezerve: Jovanović, Radonjić, Milovanović, Stojković, Remović.