Prošli Argentina i Poljska

Argentina će igrati u osmini finala Mundijala u Kataru, ali i Poljaci i to poslije nevjerovatne drame. "Gaučosi" su savladali Levandovskog i drugove 2:0, osvojili prvo mjesto, a u drugom duelu grupe Meksiko je bio bolji od Saudijske Arabije 2:1. Poljska i Meksiko su do samog finiša bili izjednačeni po bodovima, gol razlici, broju postignutih golova, međusobnom skoru - a odluku o tome ko bi osvojio drugo mjesto odlučili bi žuti kartoni! Ipak, S. Arabija je u 95. minutu postigla gol i odvela Poljsku u osminu finala gdje će igrati sa Francuskom. Argentina će na Australiju u osmini finala.

Što se tiče utakmica, sudija Makeli je dosudio vrlo sporan penal za Argentinu, ali nepravdu je ispravio Vojćeh Ščensni. Odbranio je penal u 39. minutu Lionelu Mesiju!

Nakon poluvremena bez golova, pala je odbrana Poljske u prvom napadu drugog dijela igre. Molina je uputio centaršut po zemlji, Aleksis Makalister je bio sam i uspio je da ćušne loptu u dalji ugao.

U 68. minutu Hulijan Alvarez je postigao sjajan gol kojim je riješio pitanje pobjednika, Argentina u osminu finala ide sa prve pozicije.

POLJSKA - ARGENTINA 0:2

/Makalister 46, Alvarez 68/

Doha, Stadion: 974

Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Žuti kartoni: Akunja (Argentina)

POLJSKA (4-2-3-1) : Ščensni – Keš, Glik, Kivior, Berežinski (od 72. Jendrejčik) – Bjelik (od 62. Šimanski), Krihovjak (od 83. Pjontek) – Zjelinski, Šviderski (od 46. Kaminski), Frankovski (od 46. Skoras) – Levandovski

ARGENTINA (4-3-3): Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Akunja (od 59. Taljafiko) - De Pol, Fernandez (od 79. Pecelja), Makalister (od 84. Gonzales)- Mesi, Di Marija, Alvarez (od 79. Martinez)

U drugom meču grupe, takođe poluvrijeme bez golova, a, onda Meksikanci stižu do vođstva u 48. minutu golom Martina.

Pet minuta kasnije postiže Čavez golčinu iz slobodnjaka za vođstvo Meksika od 2:0.

Meksikanci su jurili gol u nadoknadi da izbore plasman u osminu finala, a stigla je kazna u 95. minutu. Al Davsari je ugasio sve snove Meksikanaca da mogu do nokaut faze.

SAUDIJSKA ARABIJA - MEKSIKO 1:2