Derbi između FUD-a i Sloge ostao u senci katastrofalnog suđenja!

Arhivski snimak - foto: Žarko Arsić

U derbiju Prve rasinske okružne lige  FUD je dočekao drugoplasiranu ekipu na tabeli Slogu iz Ćićevca. Utakmica nije počela u predviđeno vreme u 14:00 časova, tačnije kasnila je, jer su službena lica iz nepoznatih razloga zakasnili čak 45 minuta što je dovelo do taga da se utakmica završi po sumraku.

Što se tiče utakmice prava prvenstvena sa dosta naboja i šansi sa obe strane. Gosti su iznenadili domaćina i vec u 5. minutu došli do prednosti posle katastrofalne greške glavnog sudije Slaviše Jakovljevića kada gostujući igrač Dejan Popović odguruje odbrabenog igrača i postiže gol, domaći fudbaleri su protestvovali, ali je sudija ostao pri svojoj odluci. Domaćin je uspeo da izjednači u 20. minutu preko veoma dobrog Karadžića. Samo šest minuta kasnije gosti ponovo stižu do vođstva gol je postigao Stolić.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je zaigrala mnogo bolje pa su ponovo uspeli da stignu do izjednačenja u 50. minutu Pavlović postiže gol za 2:2. Do kraja sudija je još jednom oštetio domaćina u 90. minutu kada Filip Ignjatović postiže gol a sudija poništava zbog nedozvoljene pozicije. Utakmicu je obeležilo veoma loše suđenje glavnog sudije koji nije imao ujednačen kriterijum kako kod dosuđivanja prekršaja tako i kod pokazivanja žutih kartona.

FUD - Sloga (Ć) 2:2 (1:2)

Brus - Gradski Stadion. Gledalaca: 100. Sudija : Slaviša Jakovljević (Kruševac) 5. Strelci: Karadžić 20 i Pavlović 50. minutu za FUD, Popović 5 i Stolić u 26. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Karadžić, Ignjatović (FUD), Mitić, Miladinović, Mitrović, Stolić (Sloga). Igrač utakmice: Karadžić.

FUD: Jovanović 7, R.Obradović 7, Čaloveić 7, Pantelić 7,5, Simić 7 (Knežević-), Karadžić 7,5 (Đorđević-), Pavlović 7, Vačarević 7, Luković 7, Zdravković 7, Ignjatović 7.

Sloga: Pužikov 7, Mitić 7, Miladinović 6,5, Radosavljević 7, Živković 6,5, Pešić 7,  Mitrović 6,5, Tazić 6,5, Stolić 7, Veljković 6,5, Popović 7.

13. April 5 : 3 Dedina
Sloga (D) 3 : 0 Gradina
Jastrebac 1 : 2 Gornji Stepoš
Polet 57 3 : 0 Čitluk
Bošnjane 5 : 1 Mačkovac
Rubin 1 : 4 Temnić 1924