Mitrovčani ostali neporaženi i posle mesec dana

Grafičar je posle pobede u zaostalom meču u Vršcu stigao na tri koraka iza vodećeg IMT-a. Danas im je na noge došla ekipa Radničkog iz Sremske Mitrovice koja više od mesec dana ne zna za poraz. Poslednji put su poklekli 18. septembra u 9. kolu kada su bili gosti "Traktorista" na Novom Beogradu, a u međuvremenu su eliminisali i Partizan iz kupa.

Grafičar je dobro otvorio meč, u 10. minutu umalo nisu poveli. Na idealan pas Jovana Mituljikića, Knežević je uputio udarac glavom pod prečku, ali je Dragićević akrobatskom paradom zaustavio loptu. Knežević je i minut kasnije mogao do gola, ali je bio neprecizan sa petnaestak metara.

Kazna je stigla u 13. minutu, brza akcija po levom boku Gajića i Stefana Ilića krunisana je pogotkom ovog drugog. Samo 5 minuta posle prvog, Ilić je mogao i do drugog pogotka. Ponovo je prošao po levom krilu i stigavši na 16 metara uputio prizeman šut, Manojlović je zakačio loptu vrhovima prstiju, dovoljno da završi na stativi umesto u mreži.

Jedini koji preti gostima je lucidni Knežević, u 30. minutu na dodavanje Nikolaševića snažno šutira sa ivice šesnaesterca, ponovo je zamalo neprecizan. Grafičar napada u talasima, Nikolašević u 34. minutu sjajno reaguje na centaršut Ibanjeza, lopta je završila u naručju golmana gostiju Dragićevića. Potom Vasiljević u 38. minutu šalje projektil sa 18 metara ka golu gostiju, ali ni njegove nišanske sprave nisu najbolje podešene. Momci iz Grafičara ipak ne uspevaju da izjednače do isteka prvog perioda.

Domaći i u nastavku igraju ofanzivno, dok su se gosti opredelili za odbranu svog gola i tranziciju. Do izjednačenja domaćin stiže u 53. minutu, Knežević je uputio oštru loptu na peterac, a Nikola Mituljikić je sproveo u mrežu ispod nemoćnog Dragićevića.

Gosti u 56. minutu iznenada dolaze do prilike da opet povedu. Nakon greške u odbrani Grafičara, Stefan Ilić je sam na 5 metara od gola, na čudesan način udarac mu brani Manojlović. Minut kasnije ni Grbović nije precizan, iz blizine loptu šalje kraj stative gola domaćih. Momenti smušenosti u odbrani, domaće su skupo koštale. U novo vođstvo gosti stižu nakon greške najiskusnijeg domaćeg igrača i kapitena Ibanjeza, poklon je iskoristio Đorđević, igrao se 62. minut.

Zbog 5-6 žutih minuta Grafičar je primio gol, a potom nikako ne uspeva da se vrati u egal. Trener Neđić izmenama želi da razmrda svoj tim i to mu uspeva tek pred kraj. Prvu sledeću priliku domaći stvaraju u 82. minutu. Ibanjez je centrirao na drugu stativu, Kaluđerović vratio do Bubnja koji šutira iz prve nekoliko desetina centimetara pored gola. U 87. minutu dve dobre intervencije golmana gostiju u razmaku od desetak sekundi, prvo posle šuta Radojevića, a potom i Kneževića iz srca šesnaesterca ostavile su Mitrovčane u prednosti. Do pravednog remija domaći ipak stižu u prvom minutu nadoknade vremena, strelac je mlađani Bubanj sa desetak metara udaljenosti od gola.

Drugi deo prvenstvene trke se nastavlja narednog vikenda utakmicama 16. kola, Grafičar iza juga Marakane dočekuje Mačvu, dok Radnički ide u Užice.

GRAFIČAR - RADNIČKI (SM) 2:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Živković Marina. POM.SUDIJE: Tubić Njegoš i Đurić Željko. STRELCI: N.Mituljikić 53. i Bubanj 90+1.min (Grafičar), S.Ilić 13. i Đorđević 62.min (Radnički SM). ŽUTI KARTONI: J.Mituljikić, Jovanović i Petrović (Grafičar), Gajić, Miodragović, Ristović, Čarapić i Pius (Radnički SM).

GRAFIČAR: Manojlović, Petrović, Knežević, Vasiljević, Ćurić (Bubanj), N.Mituljikić (Mekenzi), J.Mituljikić (Stojčev), Nikolašević (Kaluđerović), Lazić (Radojević), Jovanović, Ibanjez.

RADNIČKI (SM): Dragićević, Miodragović (Protić), Ivić, Gajić, V.Ilić, Ignjatović, Milinković (Kovačević), Đorđević (Ristović), S.Ilić (Pius), Spasojević, Grbović (Čarapić).

Železničar 1 : 0 OFK Vršac
Zlatibor 0 : 0 IMT
RFK Novi Sad 1921 2 : 0 Rad
Trayal 1 : 0 Loznica
Jedinstvo (Ub) 1 : 0 Mačva
RFK Grafičar 2 : 2 Radnički (SM)