Ribnica rutinski do četvrtfinala Kupa

Odbojkaši kraljevačke Ribnice i prokupačkog Topličanina 97 odigrali su meč 1/8 finala Kupa Srbije čije je otvorena nova sezona u gradu na Ibru. Ribnica je u prvi zvanični susret u ovoj sezoni ušla bez kapitena Ivana Todorovića i drugog libera Nikole Maričića. „Musketari“ su odlično počeli, razorni servisi Mijajlovića i Bojovića su doneli vođstvo 8-3, ali su gosti pokazali zube, napravili seriju 4-0 i vratili se u meč. Kraljevčani nisu dozvolili gostima izjednačenje,a posle izvesnog vremena vratili su pet poena prednosti 18-13. Više nije bilo prilike za goste da načine preokret,a Ribnica je set dobila rezultatom 25-18. I u drugom setu se ponovila slična situacija. Ribnica je na početku ostvarila rezultatsku prednost, odbojkaši iz Prokuplja stigli na poen zaostatka 9-8, ali su „musketari“ ponovo imali pravi odgovor. U ovom delu igre trener domaćih Milan Simojlović je na parket poslao rezerviste Miljkovića, Milovanovića (koji je u ovom meču bio i kapiten tima), Seizovića, Milosavljevića, Živanovića, ali je igra Ribnice i dalje bila ozbiljna i tempo nije jenjavao. Ta, tako reći druga postava Kraljevčana znalački je privela set kraju 25-20, za vođstvo Ribnice 2-0. I treći set domaći su počeli sa „drugopozivcima“, ali posle par grešaka najmlađih igrača, Topličanin je i poveo 4-6. Ribnica se odmah probudila i posle razornih servisa Branislava Seizovića stigla do vođstva 9-8. trener gostiju Aleksandar Kostić bio je primoran da pri vođstvu „musketara“ 12-9 zatraži prvi tajm aut u ovom setu. U ovom delu igre odlično su funkcionisali dizač Živanović i Seizović posle čijih akcija je Ribnica stigla do 18-14 i novog predaha sa klupe gostiju. Do kraja ovog seta nije bilo dileme, kao i oko pitanja pobednika koji ide u četvrtfinale Kupa Srbije. Poenom mladog Relje Milosavljevića Ribnica je stigla do 25-18 i konačnih 3-0.

Ribnica pobedila Topličanin u Kupu Srbije i odlično počela novu sezonu

RIBNICA – TOPLIČANIN 97 3 – 0 (25-18, 25-20, 25-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: V. Jović i P. Spasić (Kragujevac)

RIBNICA: Seizović 11 (2 bl, 2 as, 2 sg), Stefanović 2 (1 as), Bićanin, Mijajlović 8 (2 bl, 1 as, 2 sg), Milovanović 7 (1 bl), Krsteski (libero), Miljković 8 (4 sg), Milosavljević 2, Gajović 2 (1 bl, 1 as), Bojović 6, Živanović, Ražnatović 7 (2 as, 1 bl, 4 gr) Trener: M. Simojlović

TOPLIČANIN 97: Stojanović, Pejčić 2 (1 bl), Tokić 16 (1 as, 6 gr), Rančić, Sklepić 6 (1 bl, 4 sg), Aleksić, Lazović (libero 1), Panić 3 (2 sg), Petrović 4 (3 gr), Minić, Zdraljević (libero 2), Pavlović Trener: A. Kostić