"Gaučosi" upisali novu trojku

Lepo vreme nije izmamilo veći broj gledalaca na legendarni teren podno kalemegdanske tvrđave, ali to nije smetalo ekipama da prikažu solidan fudbal. Ekipa sa Dorćola je rešena da nastavi poteru za vodećim PKB-om, pa igra ofanzivno od samog starta, dok su se gosti iz Zuca opredelili da protivnika iznenade brzom tranzicijom.

Igrao se 10. minut kada je Miletić prošao po levom krilu i našavši se na 7-8 metara od gola snažno šutirao, golman Zuca Sudimac brani, na odbijenu loptu je natrčao odbrambeni igrač Čolić i nespretno je zahvatio rukom. Sudija posle kraćeg dvoumljenja pokazuje na belu tačku, a siguran izvođač je bio Miletić.

Gosti potom menjaju taktiku i kreću odvažnije da igraju, mnogo više vremena provode na protivničkoj polovini. Međutim do sledeće dobre prilike opet stižu domaći, Jovanović u 30. minutu šutira glavom sa desetak metara, posle udarca iz ugla, lopta je završila kraj same stative. Ekipama borbenosti nije nedostajalo, ali je manjkalo fudbalskog umeća, te do kraja poluvremena nije viđeno ništa više zanimljivo.

Ambiciozno ulaze gosti u nastavku, ali napadi su im kratkog daha, jer imaju očigledan hendikep u fizičkoj spremi. Lopta jeste više u njihovom posedu, ali bez konkretnog učinka.

Dorćol u poslednih 15 minuta preuzima inicijativu, a sjajnu priliku da obezbedi pobedu svom timu propustio je Miletić u 79. minutu, kada na centaršut Janjića slabo reaguje i šalje loptu sa 8 metara pored gola. Mnogo precizniji je rezervista Jevtić dva minuta kasnije, loptu je sa 10 metara poslao u malu mrežu i tako overio pobedu "Gaučosa".

Novom pobedom Dorćol je stao uz rame vodećoj ekipi iz Padinske Skele, a narednog vikenda će biti gosti Hajduka sa Liona, dok Zuce dočekuje Barajevo.

GSP POLET DORĆOL - ZUCE 2:0 (1:0)

STADION: FK GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Stokić Jovan. POM.SUDIJE: Stanojković Marija i Stojanović Marko. STRELCI: Miletić 10. (k.u.) i Jevtić 81.min (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTON: Dimić (GSP Polet Dorćol).

GSP POLET DORĆOL: Ačanski, Bajović, Rebić (Jevtić), Đorđević, Tatomirov, Luković (Vuletić), Dimić (Šarčević), Jovanović, Jovičin (Stupić), Paučinac (Janjić), Miletić.

ZUCE: Sudimac, Pršo, Ivanović, Milanović, Čolić, Ranđelović, Vuković (Lukač), Velikić, Berzati (Savić), Popović, Samardžić (Trajković).