Ribnicina lekcija šampionu

Zajednički snimak odbojkaša Ribnice i novosadske Vojvodine pred početak kontrolne utakmice Foto: S. Petković

Odbojkaši kraljevačke Ribnice sprovode dvonedeljne pripreme na Goču, ali su sa omiljene planine u kratkom vremenskom periodu sišli dva puta. U sredu su odigrali prijateljski meč sa Karađorđem iz Topole i doživeli poraz 1-3 (dodatni peti set pripao je „musketarima“). Samo dva dana kasnije, u sportskom hramu na desnoj obali Ibra, Ribnica je ugostila najbolji odbojkaški tim Srbije, novosadsku Vojvodinu i zabeležila pobedu rezultatom 3-1, uz opasku da je i dodatni pet set pripao Kraljevčanima rezultatom 15-11. Strateg Ribnice Milan Simojlović bio je nezadovoljan izdanjem svojih pulena u meču sa Karađorđem, posle ovog susreta „musketari“ su se vratili na Goč,a šta im je trener rekao na narednom treningu može se samo naslutiti. Jer, samo 48 sati kasnije, bilo je to daleko drugačije izdanje kraljevačkog superligaša. Ubedljivo dobijen prvi set bio je uvod u veliku borbu i uzbuđenja u drugom. Vojvodina u ovom delu igre sve vreme vodila sa četiri poena prednosti. Kod rezultata 19-23 kreće serija domaćih, izjednačenje,a onda su naizmenično dva tima propuštali set lopte. Na kraju domaći su imali malo više mirnoće i stigli do vođstva od 2-0 u meču. U trećem setu gledali smo sličnu situaciju, ali Novosađani ovoga puta nisu dozvolili da izgube set, iako su u finišu izgbili rezultatsku prednost. Ipak, Krsmanović i Parapunov su znali da privedu ovaj deo igre kraju. Ribnica je u četvrtom setu odigrala odlično, nije dozvolila šampionu ni promil šanse za rezultatski preokret i na kraju sigurnih 25-18. U dogovoru trenera, odigran je i peti set koji je takođe pripao domaćinu.

Pravo pojačanje - Mlden Bojović startovao sa 30 poena u meču sa šampionskim sastavom Vojvodine Foto: S. Petković

Kraljevački odbojkaši završavaju pripreme na Goču i sledeći kontrolni meč biće humanitarna utakmica u Ljigu sa domaćim Spartakom (sreda 14. septembar). Potom sledi učešće na turniru u Gornjem Milanovcu gde će pored domaćina Takova i „musketara“ učestvovati Karađorđe iz Topole i Ljižani. Ribnica će od 21. do 24. septembra učestvovati na međunarodnom turniru u Poljskoj, da bi završne probe bile odigrane na tradicionalnom „Memorijalu Dušan Bošković-Bole“ od 27. do 29. septembra u kraljevačkoj novoj sportskoj dvorani.

Odličan nastup "musketara" u kontrolnom meču sa Vojvodinom - napad kapitena Ivana Todorovića Foto_ S. Petković

RIBNICA – VOJVODINA NS SEME 3 – 1 (25-17, 30-28, 23-25, 25-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 100

RIBNICA: Seizović, Stefanović 10, M. Milovanović, Todorović 15, Bićanin 3, Mijajlović 9, S. Milovanović, Krsteski (libero 1), Miljković, Milosavljević, Gajović 8, Bojović 30, Maričić (libero 2), Živanović, Ražnatović 3 Trener: M. Simojlović

VOJVODINA NE SEME: Simić, Bajandić 14, Zečević 4, Negić (libero 1), Rudić 7, Elezović, Ubiparip 6, Mišković (libero 2), Antunović, Vilimanović, Perović, Buculjević 2, Parapunov 18, Krsmanović 11, Mehić 6 Trener: S. Boškan