Radnički pobedom nad Osečinom nastavio sjajan niz

Pred oko 500 gledalaca na stadionu "Komšija Rade", na Petom Puku, valjevski Radnički savladao je u 3. kolu Kolubarsko-mačvanske zone, ekipu Osečine sa 2:0 (2:0). Radnički je veoma dobro otvorio susret i već u 21. minutu, iskusni Radovan Đurić doveo je svoju ekipu do vodstva. Nije se puno čekalo na drugi pogodak Radničkog, posle kornera, kapiten Bojan Đurić je prebacio loptu svom saigraču Strahinji Miškoviću koji je dobru šansu pretvorio u pogodak. Na poluvreme Radnički je otišao sa velikom prednošću od 2:0.

U drugom poluvremenu, Radnički je imao još šansi da postigne pogodak, Vasića je stativa sprečila da se i on upiše u strelce na ovom susretu. Nažalost poslednjih 15 minuta susreta, Radnički je igrao sa igračem manje, pošto je Luka Simeunović dobio i drugi žuti karton, reklo bi se ipak nezasluženo. (Mada treba imati u obzir da mu je pogledao kroz prste nakon starta nad protivnikom, samo desetak minuta ranije). Osečina nije iskoristila priliku da postigne koji pogodak i nakon ovog izlaska Simeunovića, pa su valjevci nakon tri kola ostali sa skorom +8, ne primivši nijedan gol od početka sezone.

Fudbaler Radničkog, Marko Prokić, dao je svoj komentar na kraju utakmice: “Znali smo da je ekipa Osečine jedan respektabilan tim, što su i dokazali na našem terenu. Mi smo jednostavno ispoštovali zahteve našeg trenera i upisali nova tri boda. Atmosfera u ekipi je odlična i uživanje je igrati u ovakvoj ekipi. Zahvalio bih se našim izvanrednim navijačima. Stadion je bio pun i ponovo su navijači bili naš dvanaesti igrač. Okrećemo se novoj utakmici. Sledeće nedelje igramo protiv ekipe Vrela u gostima. Nadam se da ćemo nastaviti da igramo ovako dobro i da ćemo ostvariti još jednu pobedu u nizu.”

Tribine su bile veoma dobro popunjene, a naravno nije manjkala ni podrška sjajnih Ralovih narandžsto plavih navijača koji su svih 90 minuta veoma vatreno bodrili svoje igrače. Radnički u sledećem kolu gostuje ekipi Vrela, utakmica se igra u nedelju od 16:00.

Radnički (K) 1 : 1 Borac
Kačer 1 : 1 OFK Divci
Železničar 1 : 1 Cer
Mladost 4 : 1 Jedinstvo Vladimirci 1924
Ribnica 1 : 0 Vrelo Sport
Radnički (V) 2 : 0 OFK Osečina