Kanarinci potučeni do nogu na Novom Beogradu

Na startu nove sezone na "Old traktor Areni" gosti su, u doba SFRJ, veoma popularni "Kanarinci" sa Detelinare, ekipa RFK Novi Sad 1921. Posle osmogodišnjeg tavorenja u nižim ligama, fuzijom sa novosadskim Proleterom, vratili su se na veliku scenu, sa željom da se po mogućstvu domognu Super lige. Što se tiče IMT-a, priliku da zaigraju u najvišem rangu srpskog fudbala su propustili letos igrajući baraž, gde je u dve utakmice bio bolji Novi Pazar. Očekivanja su im da ove godine taj rulet izbegnu i plasiraju se direktno u elitni rang takmičenja.

Što se same utakmice tiče igrao se obostrano otvoren i tehnički doteran fudbal, međutim bez završnice. Prvu šansu vidimo tek u 40. minutu kada Glišić šutira glavom sa 8 metara, golman gostiju uz pomoć prečke čuva svoj gol. Nemoćan je ipak u 45. minutu, uspeo je da odbrani šut mladog Lukovića sa 12 metara, ali je na odbijenu loptu natrčao Vukić i smestio u praznu mrežu. Tako IMT golom u poslednjim trenucima na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

Drugo poluvreme je puno zanimljivije, šesnaestogodišnji Luković je sjajno šutirao glavom sa 5-6 metara razdaljine u 52. minutu, na centaršut Stamenića, lopta je završila kraj same stative. Gosti uzvraćaju 4 minuta kasnije, Jovanović izvodi slobodnjak sa dvadesetak metara, Luković se nespretno brani, lopta ga pogađa u ruku i to je penal. Siguran izvođač jedanaesterca je Vujaklija, lopta se od stative zakoprcala u mreži.

Nije prošlo ni minut, a mlađani Luković se iskupio, posle lepog dodavanja Stamenića rutinski je savladao Novića, IMT vodi 2:1. Igra je potom otišla u drugom smeru, igralo se oštrije, pa je vrlo dobri sudija Pavle Ilić podelio nekoliko kartona igračima obe ekipe ne bi li smirio strasti.

A, potom na scenu stupaju rezervisti Alen Stevanović kao asistent i Dejan Vidić strelac i to u dva navrata. Najpre je iskusni internacionalac u 83. minutu uposlio gorostasnog centarfora na petercu, a ovaj loptu glavom zakucao u mrežu, da bi u 3. minutu nadoknade dubinskom loptom pronašao Vidića, a ovaj suprotan ugao gola Novosađana sa desetak metara.

U međuvremenu su Vidić u 87. i Kodžić u 2. minutu nadoknade mogli iz idealnih pozicija da nanesu još teži poraz protivniku, ali se na golu odbranama istakao Filip Nović i sačuvao svoj tim još veće blamaže. Krajnji rezultat 4:1 pokazuje pravi odnos snaga na terenu.

Narednog vikenda IMT će biti gost Trajala, na stadionu Mladost u Kruševcu, dok "Kanarinci" dočekuju pančevački Železničar kao domaćini na GAT Areni.

IMT - NOVI SAD 4:1 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 1000. GL.SUDIJA: Ilić Pavle. POM.SUDIJE: Govedarović Aleksandar i Jovanović-Džajić Nemanja. STRELCI: Vukić 45, Luković 58. i Vidić 83. i 90+3.min (IMT), Vujaklija 57.min (k.u.) (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Radočaj, Luković, Kijevčanin i Kodžić (IMT), Jovanović, Tričković, Karišić i Radivojević (Novi Sad).

IMT: Kojić, Savić, Vukić (Kodžić), Glišić, Stefanović, Luković (Vidić), Stamenić (Blažić), Džinović, Lukić, Radočaj (Stevanović), Kijevčanin.

NOVI SAD: Nović, N.Ilić, Radivojević, J.Ilić, Vujaklija, Serdar (Andrejević), Milošević, Jovanović, Karišić (Mladenovič), Vukomanović (Vlalukin), Tričković.

Inđija Toyo Tires 0 : 1 OFK Vršac
Metalac 2 : 0 Radnički (NB)
Radnički (SM) 0 : 0 GFK Sloboda
Mačva 2 : 2 RFK Grafičar
Loznica 1 : 3 Jedinstvo (Ub)
Rad 1 : 2 Trayal