28.10.2012 A. Daišević

PLS: Matić spasao „brđane“

Sloga je nadigrala Čukarički, bila mnogo bolji rival, ali je posle siaset neiskorišćenih prilika surovo kažnjena iz jedinog udarca koji su na utakmici uputili puleni Vlada Milojevića. Šta vredi odlična igra, velika borbenost, htenje, srčanost, kada bodovi odlaze niz Ibar.

Beli“ su u 12. minutu izveli prvu konkretnu akciju, Trnavac je sjajno proigrao S. Mladenovića, ovaj centrirao,a Jovanović glavom naterao Ristića na prvu intervenciju. U 26. minutu iz slobodnog udarca sa 18 metara Radosavljević je šutirao snažno i tik iznad prečke gola „brđana“, a šest minuta kasnije obrukao se Đorđević koji je imao lepu priliku ali je promašio celu loptu. Kada je izgledalo da će se na vrući čaj otići bez golova, kardinalno je pogrešio kapiten Čukaričkog Popović koji je, posle akcije Jovanovića nepotrebno loptu udario rukom i sudija Ilić je pokazao na „belu tačku“. Siguran sa 11 metara bio je iskusni Trnavac i „beli“ su na odmor otišli sa minimalnom, ali zasluženom prednošću.

U prvih 45 minuta gosti su bili bezopasni, pa iako su im domaći prepustili sredinu terena u nastavku, vratar Sloge je bio besposlen na svom golu. A domaći su sve dileme mogli da reše već u 48. minutu. Antonijević je izašao sam pred Ristića, umesto šuta pokušao da ga zaobiđe i vratar Beograđana je izašao kao pobednik iz tog duela. U 56. minutu iz „skraćenog“ kornera pokušao je Trnavac, Ristić je odbranio, lopta se odbila do Gobeljića ali je i njegov pokušaj sprečio vratar Čukaričkog. Trenutak odluke dogodio se u 78. minutu. Ponovo je pogrešio Popović, S. Mladenović je sa loptom ušao u šesnaesterac gostiju, uputio povratnu na pet metara gde je bio potpuno sam Gobeljić, ali je šutirao nebu pod oblake. Kazna je stiga u sledećoj akciji gostiju. Matić je primio loptu na 25 metara od gola Sloge, Gobeljić je zakasnio da interveniše, usledio je snažan i vrlo precizan šut za izjednačenje 1-1. Do kraja meča nije bilo promene,a bodom moraju da budu više nego zadovoljni gosti sa Banovog brda.

• Znali smo da će biti teško u Kraljevu, to jedan vruć teren u ovoj ligi, ali na kraju smo uspeli da osvojimo bod. Moram da naglasim da se nešto čudno dešava unazad nekoliko utakmica Čukaričkog, nije na meni da komentarišem, ali kao da nekome smetamo. Protiv Vojvodine sam prvi put u karijeri dobio crveni karton, poslednjih par mečeva u ligi suđenje nije na visini – prokomentarisao je posle utakmice Vladan Milojević trener Čukaričkog

• Nadigrali smo jaki Čukarički, imali smo sve u rukama, stvarali šanse, ali nažalost i promašivali i opet smo kažnjeni, kao i pre dve nedelje protiv Jedinstva. Nemam šta da zamerim igračima, odigrali su jednu od najboljih partija ove sezone, ali za taj trud nismo nagrađeni. Evidentan je nedostatak sportske sreće i ostaje nam da radimo i nadam se da će nam se sve ovo negde vratiti – razočarano je konstatovao Saša Mrkić trener Sloge.

SLOGA – ČUKARIČKI 1 – 1 (1 – 0)

Kraljevo;

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Milan Ilić (Ćuprija) 6 Pomoćne sudije: Bojan Jovanović (Niš) i Slavoljub Pavlović (Trstenik) 6 Strelci: Trnavac u 41. minutu (iz jedanaesterca) za Slogu, a Matić u 79. minutu za Čukarički Žuti kartoni: D. Mladenović (Sloga), Ristić, Dinčić, Pavlović (Čukarički)

SLOGA: Božović -, S. Mladenović 6,5, D. Mladenović 6,5, Miletić 7, Radosavljević 7, Marušić 7, Gobeljić 6, Antonijević 6 (od 85. minuta Jugović -), Trnavac 6,5, Đorđević 6,5, Jovanović 7

ČUKARIČKI: Ristić 7, Popović 5, Đurić 6, Stamenković 6, D. Srnić 6, Mihajlović 5,5, Matić 6,5, Dinčić 5 (od 57. minuta Vučinić 6), Trninić 5,5, S. Srnić 6, Pavlović 5 (od 57. minuta Lakić 6)

Igrač utakmice: Zoran Marušić (Sloga)