20.10.2012 S.Blagojević

PLS: Napredak - Sloga 5:0

Pre početka utakmice navijači Napretka istakli su preko cele severne tribine transparent na engleskom : Kruševac nije rasistički grad a potom su se na terenu pojavili gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić u društvu predsednika Napretka Gorana Karića i trojice tamnoputih igrača Napretka iz Gane Regana, Frimponga i Mohameda praćeni pravim ovacijama kruševačkih ljubitelja fudbala što je bio svojevrstan odgovor na prozivke u štampi da se u Kruševcu desio rasizam na utakmici mladih selekcija Srbije i Engleske Prvo poluvreme proteklo je u blagoj inicijativi Kruševljana koji su

preko Gavrića zapretili već u 2 minutu ali je ovaj bio neprecizan, ipak ispravio se već u 9 minutu odličan centaršut Dunjića sa desne strane nogom je sproveo u donji desni ugao nemoćnog Božovića za 1: 0. Do kraja i jedni i drugi su igrali u sporom ritmu ali su stvorili po dve dobre šanse. U 23 minutu Dunjuić je ponovo centrirao na glavu Gavriću ovaj sjajno šutirao ali je Božović još bolje odbranio. Ѕatim u 27 minutu kreće opasna kontra gostiju danas sjajni Gobeljić ulazi šesnaesterac sa desne strane šutira školski u suprotan ugao ali Krznarić sjajno brani. Uzvratio je Bojić u 42 minutu posle gužve u šesnaestercu odlično šutira ali Božović oipet dobro brani. Ponovo gosti atakuju u 44 minutu opet preko Gobeljića ali u poslednjem trenutku do lopte stiže Udovičić i spašava opasnu situaciju. Drugo poluvreme Napredak otvara drugim golom već u 47 minutu Bojić prima loptu u samom roglju šesnaesterca poludesno , šutira i pronalazi malu mrežicu desnog ugla golmana Božovića , Sloga pokušava nešto ofanzivnije uglavnom preko Gobeljića koji dva puta beži kroz sredinu Napretkovim igračima i sjajno šutira ali za koji centimetar pored gola. Napredak potpuno preuzima igru pa najpre Mirosavljević posle centaršuteva u 62 i 73 minutu sa desne strane od Duljića odlično šutira ali Božović brani da bi u tom periodu iskusni gostujući igrač Radosavljević uputio pravu bombu na gol Krznarića ali je ona otišla tik pored prečke A onda od 80 minuta pravi potop Sloge. Odličan prodor po levoj strani Bojića sledi centaršut loptu rukom zaustavlja jedan igrač Sloge za penal koji Mirosavljević pretvara u gol za 3: 0 a onda Mirosavljević preuzima štafetnu palicu u svoje ruke u 87 minutu milimetarskom preciznošću gura loptu u prazan prostor Gavriću koji je neumoljiv za 4: 0 da bi tačku na pobedu stavio mladi Bajić u 90 minutu opet posle sjajne asistencije Mirosavljevića. Na konferenciji za štampu trener gostiju Saša Mrkić je čestitao Napretku na pobedi rekavši da je njegova ekipa u prvom poluvremenu bila ravnopravan igrač na terenu ali da su u drugom delu pali jer Sloga je jedan mlad i neiskusan tim ali misli da je rezultat možda previsok. Na kraju je još jednom čestitao Napretku i poželeo mu ulazak u Super ligu. Šef struke Napretka Neško Milovanović bio je zadovoljan igrom u drugom poluvremenu, dok je u prvom delu Napredak tražio prostor da ubrza igru i spreči pas igru Kraljevčana što nam je teško polazilo za nogom ipak u drugom delu smo pronašli sebe i zaigrali onako kako treba uz sve šestitke gostima na fer i sportsku borbu rekao je Milovanović.

Strelci: 1: 0 Gavrić u 9, 2: 0 Bojić u 47, 3: 0 Mirosavljević u 8o minutu iz Ku, 4: 0 Gavrić u 87, 5: 0 Bajić u 90 minutu. . Stadion Mladost u Kruševcu, gledalaca 2000. Sudija Popović Marko 7 (Beograd). Opomenuti igrači: Kokoviuć, Janičić i Regan (Napredak) i Trnavac i Miletić (Sloga). Igrač utakmice: NENAD GAVRIĆ (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7, Dunjić 7, 5 , Udovičić 7, Koković 7, Janičić 7, 5, Paunović 7, Regan 7 (Nikola Milošević-), Bojić (Bajić-)7, 5, Mirosavljević 7, 5, Gavrić 8, Živković 7 (Trujić 7).

SLOGA: Božović 7, Mladenović 6, Milovanović 6, Miletić 6, 5 Radosavljević 7, Marušić 6, Gobeljić 7, 5, Antonijević 6, Trnavac (Jugović-) 6, 5, Đorđević 6 (Ristić 6, 5), Jovanović 6, 5.