Golman Elesin na visini zadatka

Dragan Perišić - foto: facebook.com/fkzeleznicarpancevo

Odavno se nije dogodilo u Prvoj ligi da se odigra toliko utakmica bez pobednika i sa tako malo golova. Jedini su iskočili iz ne baš dobrog proseka Mitrovčani ubedljivom pobedom na Štrandu. Na iznetu konstataciju trener Železničara, Dragan Perišić, odgovara da je u pitanju veliki pritisak i mala bodovna razlika između ekipa koje participiraju za plej of, i onih koji su bliži plej autu. Mi smo bliži konstataciji da je ovo zatišje pred buru, tri kola pre kraja konkurenti moraju otvoriti karte, jer nerešeni rezultati koliko su dobri toliko i nisu.

O utakmici sa Loznicom Perišić ima svoje mišljenje. - U prvom poluvrenenu imali smo dve opasne situacije, prvo je Kostić iz prekida gađao i lopta je možda okrznula stativu, i šut Stojčeva sa distance, koji je golman Elesin pročitao. Najbolju priliku propustio je Milošević posle povratne lopte Miloševa, ali je ponovo Elesin bio na visini zadatka i uspeo da ukroti prizemni oštar šut sa nekih 7-8 metara. U drugom poluvremenu gosti su se branili niskom zonom, tako da nismo uspeli da probijemo blok iskusnih Lozničana. Na kraju nismo dali gol i moramo biti zadovoljni. Šteta, jer bi nam pobeda mnogo značila pogotovu kad vidim rezultate naših najbližih konkurenata - kaže u osvrtu na susret Perišić i dodaje da su gosti imali iz kontre jedinu priliku ali je lob udarac završio visoko preko gola.